Методи, які допомагають подолати вигоряння - Новости Ю

Методи, які допомагають подолати вигоряння

10.10.2021   19:40    516

«Сучасна газета» пояснює, що синдром емоційного вигоряння (СЕВ) — це зовсім не про лінощі, відсутність зацікавленості і неналежне відношення. Це про захист у відповідь на певні психотравмуючі фактори.


«Мозок вирішує вимкнути емоційний відгук, і це йде абсолютно окремо від бажання людиниЯк результат — формується стійка компонентна основа СЕВемоційне виснаженняцинізмзнецінення власних можливостей і досягненьЇм передує доволі сильний «пусковий механізм», так звана тривожна напругаВона характеризується переживанням психотравмуючих обставиннезадоволеністю собоювідчуттям безвихідності та загальною тривожнодепресивною симптоматикоюПотім наступає період виснаження — емоційний дефіцит і відчуженняособисте відстороненняІ лише після цього можна говорити про СЕВ», — ідеться в повідомленні.


Это интересно:  Правила повсякденного життя, які допоможуть залишитися щасливими і здоровими

Найкращими профілактичними заходами СЕВ і в трудовій сфері, і в взаємовідносинах між людьми «Сучасна газета» називає усвідомлення необхідності повноцінного відпочинку. Крім того, важливо завжди звертати увагу на те, що ви відчуваєте, чому ви це відчуваєте і правильно реагувати на ситуації, що провокують стресовий стан.

«Уникнути їх неможливо та й не потрібно, основне що варто намагатись  не допускати їх безперервності і тривалості. Вчіться говорити з іншими людьми, будь то ваш керівник, дружина чи просто знайомі. Захист своїх кордонів і турбота про власний емоційний стан – основа працездатності і гармонійного психологічного стану. Сюди ж віднесемо моніторинг рівня енергії і його якісну регуляцію», — радить «Сучасна газета».

Это интересно:  5 ранніх ознак проблем з щитовидною залозою

Але якщо уникнути СЕВ все-таки не вдалось, не лише гарний фахівець, а й сама людина може вплинути на ситуацію. Наприклад, будь-яке хобі здатне дуже розгрузити емоційний і фізичний фон при симптоматиці вигорання, професійного чи навіть батьківського. Інші прості методи боротьби з тривалим емоційним і фізичним виснаженням — дихальні практики, регуляція емоційного стану, робота з тілом, медитація та релаксація, збалансування раціону, налагодження режиму сну, трансформація негативних думок.

«Відновитись після легкої втоми легко, а от у випадку з запущеними ситуаціями, де має місце емоційне вигорання, фізична і психологічна реабілітація забере чимало часу. Що б там не говорили, комфорт – це максимально важливо. Тому просто необхідно давати собі право інколи вибиватися з колії продуктивності. Це абсолютно нормально! Навіть машини інколи потребують ремонту, то що вже говорити про людей», — нагадує «Сучасна газета».

Это интересно:  Чим корисний яєчний жовток

GreenPostAdblock
detector