Гороскоп Павла Глобы на 17 сентября 2021: все знаки зодиака

Медики заявили, що колір калу може «розповісти» про здоров’я

02.09.2021   17:00    315

Медики Mayo Clinic запевняють, що колір фекалій багато говорить про ваш загальний стан здоров’я.

«Кишечник — ключовий гравець в травній системі, і його основна роль зводиться до перетравлювання всього, що з’їдає людина, разом із засвоєнням корисних і поживних речовин і виведенням відходів. Колір фекалій є показовим маркером: він може сигналізувати, чого бракує вашому харчуванню, або говорити про різні проблеми зі здоров’ям», — кажуть фахівці.Експерти виділили 5 різних відтінків калу, і пояснили, що вони можуть означати.

Это интересно:  Названі переваги для організму відомого всім напою

Зелений. Якщо колір фекалій віддає зеленню, це може пояснюватися присутністю жовчного пігменту, який не був розщеплений належним чином. Подібне може статися, якщо їжа занадто швидко переміщається по товстому кишечнику, наприклад, через діарею. У свою чергу, причинами діареї можуть бути синдром роздратованого кишечника (СРК), шлункові інфекції, зараження паразитами, коронавірусна інфекція, навіть рак.

Світлий, білий або глиняний. Цей відтінок калу вказує на нестачу жовчі, що може бути пов’язано з закупоркою жовчних проток, захворюваннями печінки. Якщо кал стає світлим у людини, якій це не було властиво, потрібно обов’язково проконсультуватися з лікарем.

Жовтий, жирний, з неприємним запахом. Кал може стати таким через надлишок жиру. Існують різні проблеми травлення, що означають, що організм не справляється з розщепленням і засвоєнням жиру, і він у великій кількості виводиться неперетравленим (найчастіше ця нестача потрібних ферментів, непереносимість глютену). Але також це може відбуватися при захворюваннях підшлункової залози, печінки (включаючи їх пухлини).

Это интересно:  Раскрыта лучшая диета для долголетия

Дуже темний, чорний. Якщо не брати до уваги поїдання продуктів, що забарвлюють кал, така зміна кольору може сигналізувати про кровотечу в верхніх відділах шлунково-кишкового тракту (наприклад, в самому шлунку), або виявитися симптомом раку кишечника. Чорний стілець без видимих причин — серйозний привід для звернення до лікаря.

Яскраво червоний. Такий відтінок може вказувати на кровотечу з нижніх відділів кишечника — товстої або прямої кишки. Найчастіше це відбувається через геморой, але також не можна виключати колоректальний рак.

Это интересно:  Як надмірне вживання кави впливає на здоров’я

zdorovia.com.ua

Adblock
detector