Медик виявив простий спосіб зупинити кровотечу - Новости Ю

Медик виявив простий спосіб зупинити кровотечу

26.09.2021   09:20    271

Новаторське дослідження, проведене австралійськими медиком-серфером, виявило простий спосіб зупинити кровотечу і врятувати життя людям, яким акула серйозно пошкодила ногу.

Напади акул в Австралії відбуваються рідко, але останнім часом їх стало більше, оскільки все більше людей займаються водними видами спорту. Серфер та декан медичної школи Австралійського національного університету Ніколас Тейлор вирішив з’ясувати, як знизити смертність в разі нападу.

Это интересно:  Денна сонливість може бути ознакою серйозної хвороби


Найчастіше смертельні випадки від укусів акул пов’язані з ногами. Жертва може повернутися на берег, але частіше за все спливає кров’ю. У дослідженні, опублікованому в журналі Emergency Medicine Australasia, Тейлор виявив, що простий метод стиснення стегнової артерії був набагато ефективнішим для зупинки кровотечі, ніж традиційно використовувані джгути.

Это интересно:  Симптоми, які можуть вказувати на низький гемоглобін

Дослідження показало, що перетискання артерії зупиняється біля 89,7% кровотоку в порівнянні з 43,8% при використанні тимчасового джгута. Причому техніка однаково добре працює як на голому тілі, так і при наявності гідрокостюма.

Ось що потрібно зробити:
— відшукати середню точку між стегном і ділянкою геніталій;
— стиснути руку в кулак;
— натиснути кулаком на знайдену точку якомога сильніше.

zdorovia.com.ua

Это интересно:  Чи може переохолодження викликати циститAdblock
detector