Люди з дефіцитом цього вітаміну ходять інакше - Новости Ю

Люди з дефіцитом цього вітаміну ходять інакше

23.10.2021   15:20    492

Слабкі кістки можуть призвести до остеопорозу, втрати щільності кісток, що може привести до переломів. У дослідженні вивчали вплив дефіциту вітаміну D на м’язи і ходьбу.

У дослідженні зазначається: «Тривалий і важкий дефіцит вітаміну D може призвести до вторинного гіперпаратиреозу та остеомаляції. Остеомаляція — це порушення зниження мінералізації новоутвореного остеоіда в місці поновлення кістки, яке може проявлятися такими симптомами, як розлита ломота в тілі і біль. Слабкість м’язів через дефіцит вітаміну D викликає труднощі при ходьбі, що призводить до розвитку проксимальної міопатії».Повідомлений випадок був розглянутий 51-річною жінкою, у якої спостерігали повільну слабкість в м’язах кінцівок, що впливає на її ходу. При сцинтиграфії кісток усього тіла спостерігалися дифузні метаболічні зміни, був діагностований остеопороз через важкий дефіцит вітаміну D і вторинного гіперпаратиреозу.

Лікування високими дозами вітаміну D і замісною терапією кальцієм поліпшило клінічні прояви остеомаляції на кілька місяців. Відсутність больової ходи було очевидним через поліпшення роботи м’язів і кісток після лікування, що доводило, що дефіцит вітаміну D згодом може вплинути на вашу ходу.

Фактори ризику дефіциту вітаміну D включають:
— дієту;
— фактори способу життя;
— географічні чинники;
— забруднення;
— проблеми з абсорбцією;
— ліки;
— куріння;
— ожиріння;
— тип шкіри;
— вік.

zdorovia.com.ua
Adblock
detector