Лікарка розповіла, чи корисний детокс - Новости Ю

Лікарка розповіла, чи корисний детокс

15.10.2021   23:20    593

Ідея детоксу полягає у тому, що наше тіло у процесі життєдіяльності накопичує токсини, від котрих потрібно позбавлятися. Насправді, пропозиція почистити печінку чи кишківник безглузда, бо наші органи- не губка, вони не накопичують токсинів (ксенобіотиків). Так вважає лікарка-терапевт, дієтолог Людмила Паламарчук.


За словами лікарки, печінка є одним з основних органів детоксикації. Саме у ній відбувається перетворення токсинів у розчинні форми, які видаляються з організму з жовчю і сечею. Допомагають печінці нирки, кишківник, шкіра і легені.


«Ці органи виконують детокс в режимі нон-стоп, без нашої на те волі чи участі, —  говорить медик. —  І ніякі зелені смузі, пілюлі чи чаї не заставлять їх працювати краще, бо вони і так добре виконують свою роботу. А якщо ці органи не справлятимуться із виведенням токсинів- то це пряма дорога в реанімацію або на гемодіаліз».

Медик радить не перевіряти на собі все, і  навіть якщо троюрідна бабця вашої тьоті пройшла детокс і позбавилася всіх хронічних хвороб, то це не привід вчинити так само. Паламарчук зауважила, що доказової ефективності цієї течії немає: некоректні методики, мала вибірка пацієнтів. Та й самі виробники детокс-продукції і знавці детокс-програм не можуть пояснити з якими конкретно токсинами вони борються, а тим паче виміряти їх вміст «до і після».

Дієтолог наголошує, полегшення і справді настає, але «не завдяки», а «незважаючи на» детокс-програму. Коли людина перестає вживати алкоголь і важку їжу, печінка і компанія швиденько все зачищають і наводять лад!

«Хороший лікар ніколи не порекомендує вам детокс-програму, натомість порадить збалансовано харчуватися, висипатися, бути фізично активними і не вживати ліків і БАДів без потреби на це», — додала Паламарчук.

GreenPost
Adblock
detector