Лікарі: статини призводять до прогресування діабету - Новости Ю

Лікарі: статини призводять до прогресування діабету

08.10.2021   10:00    613

Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі JAMA Internal Medicine, призначення статинів людям з діабетом пов’язане з прогресуванням захворювання. Днтальніше — читайте у матеріалі.

Лікар Ісхак А. Мансі і його колеги вивчали прогресування діабету після призначення статинів. Дані отримали від пацієнтів в віці 30 років і старше, які почали лікування статинами або Н2-блокаторами або інгібіторами протонної помпи. Були зіставлені 83 022 пари користувачів статинів і двох інших препаратів.Это интересно:  Експерти розповіли про кращий сніданок, який забезпечить організм вітаміном D

Дослідники виявили, що прогресування діабету спостерігалося у 55,9% і 48% користувачів статинів і двох інших препаратів, відповідно. У вторинному аналізі дослідники спостерігали залежність «доза-відповідь» з більш високою інтенсивністю зниження холестерину і сильнішим прогресуванням діабету.

«Необхідні подальші дослідження, щоб сформувати орієнтований на ризик підхід, який врівноважить користь для серцево-судинної системи і ризик прогресування діабету при використанні статинів», — пишуть дослідники.

Это интересно:  Чи допомагають курцям електронні сигарети?

Кілька авторів розкрили фінансові зв’язки з фармацевтичною промисловістю.Adblock
detector