Лікарі розповіли, як покращити самопочуття при менопаузі - Новости Ю

Лікарі розповіли, як покращити самопочуття при менопаузі

04.10.2021   19:40    538

Гормонозамісна терапія не підвищує ризик старечого слабоумства. Гормональна терапія потрібна для боротьби з приливами та перепадами настрою.

Менопауза часто супроводжується такими неприємними симптомами, як втома, летаргія, припливи і перепади настрою. Для відновлення повноцінного самопочуття необхідно підвищити рівень жіночих гормонів, який різко знижується при настанні клімаксу. Саме на це і спрямована гормонозамісна терапія.Это интересно:  Проблеми зі здоров'ям, на які обов'язково треба звернути увагу під час дієти

Ще 5-10 років тому популярність такої терапії була дуже високою, але потім вона почала різко знижуватися, коли з’явилися дані про те, що гормони провокують серйозні порушення здоров’я. Нібито, вони збільшували ризик раку грудей і підвищували ймовірність розвитку старечого недоумства.

Провівши детальний метааналіз наукових робіт, які вивчали сотні тисяч жінок з Великобританії, вчені прийшли до однозначного результату: жінки на гормональній терапії мають не більший ризик розвитку слабоуства, ніж їхні однолітки, які гормони не отримували. Аналіз навіть показав, що прийом тільки естрогену скорочує ризик розвитку старечого недоумства. З іншого боку, якщо коромнальна терапія включає в себе комбінацію естрогену і прогестерону, то ймовірність розвитку хвороби Альцгеймера збільшується.

Это интересно:  Як заснути з кашлем та закладеністю носа: поради експертів

zdorovia.com.uaAdblock
detector