Лікар розповів, які симптоми можуть свідчити про деменцію

06.01.2022   09:20    1125

Забудькуватість і зниження концентрації можуть свідчити про деменцію, що наближається

Що таке деменція?

Деменцію ще називають старечим недоумством. З медичної точки зору, у людини відбувається руйнування клітин головного мозку. В результаті у нього зникає пам’ять, з’являються дезорієнтація у просторі, зниження швидкості мислення та інші прояви. Іноді люди навіть перестають говорити.


Цей процес – переходу від нормального стану до повної чи часткової безпорадності може тривати кілька років, і може пройти швидко. В останньому випадку літня людина ризикує втратити навички спілкування, самообслуговування тощо буквально за кілька місяців. Однак є шанс уповільнити цей процес за допомогою грамотного лікування. Але для цього важливо вчасно помітити симптоми небезпечного захворювання та записатися на прийом до лікаря.


Як вчасно розпізнати деменцію?

Одними з яскравих ознак наближення хвороби є:

— поява розсіяності,

— погіршення пам’яті,

— зниження швидкості мислення,

— зниження слуху.

– Іноді пацієнти скаржаться, що не можуть швидко формулювати свої думки. Немов у голові фраза є, а сказати її вголос – не вистачає словникового запасу. Це теж одна з ознак деменції, що наближається. Особливо слід насторожитися, якщо такі випадки трапляються досить часто – кілька разів на тиждень, – каже терапевт Іван Бердянников .

Фактори ризику

На думку медика особливо слід бути уважними рідним людей похилого віку, у яких раніше траплялися травми голови, нейродегенеративні розлади або регулярно діагностувався нестача життєво важливих вітамінів та корисних речовин. Ці фактори можуть значно збільшити ризик ранньої появи деменції.

zdorovia.com.ua

Adblock
detector