Лікар розповів, як протистояти стресовому переїданню - Новости Ю

Лікар розповів, як протистояти стресовому переїданню

25.11.2021   13:40    590

Кандидат медичних наук, автор і ведучий навчальних семінарів із ресурсів здоров’я Андрій Біловешкін розповідає, як протистояти стресовому переїданню.

Він говорить, що опиратися силою волі не завжди працює, особливо ввечері. Але можна спробувати замістити звичку.


«Заміщення звички — це дуже ефективна техніка, яка дозволить уникнути боротьби з тригерами та із самим собою, а також швидше позбутися шкідливої ​​звички», — запевняє Андрій Біловешкін.


Він розповідає, що вперше цей метод запропонували ще в 70-х роках ХХ століття Натан Азрін і Грегорі Нанн для терапії шкідливих тілесних звичок.

Що потрібно робити? Спочатку слід визначити тригер — пускову подію чи відчуття, яке запускає певну дію. Це може бути відчуття втоми чи безнадійності, бажання порадувати себе. Потім слідує дія — поглинання їжі. А після цього — нагорода та пов’язані з нею емоційні та тілесні відчуття: відчуття наповненості, розслаблення, теплоти. Мета заміщення звички — погасити імпульс і нав’язливе бажання, задовольнивши потребу, дати відчуття досягнутої мети.

«Тренінг заміщення звички спрямований на те, щоб добитися схожої нагороди, використовуючи іншу дію. Що більш схожі відчуття, то ефективніша заміна. Наприклад, ви можете прийняти ванну з великим кухлем трав’яного чаю з імбиром та спеціями (це називають тренінг конкуруючої відповіді). Цикл звички «стрес — ненажир — релакс» ви замінюєте на «стрес — ванна та гарячий чай — релакс», — радить Андрій Біловешкін.

Він пояснює, що таким чином ви не боретеся проти бажання щось зробити, не пропонуєте собі щось інше, а використовуєте стару нейронну схему, замінивши в ній один компонент. Таким чином можна успішно протистояти деструктивним імпульсам, спрямовуючи їх у позитивне русло.

«Тренуємося помічати тригер і замінювати його іншою поведінкою, що призводить до подібного самопочуття», — говорить лікар.

GreenPost
Adblock
detector