Лікар розповів, як підготуватися до вакцинації від коронавірусу - Новости Ю

Лікар розповів, як підготуватися до вакцинації від коронавірусу

15.11.2021   09:40    1225

За три дні перед щепленням слід відмовитися від алкоголю та продуктів, які можуть спричинити алергію

Головне завдання вакцинації – виробити імунітет у населення до певного вірусу. Сьогодні в країні триває активна кампанія з вакцинації від коронавірусної інфекції. Однак величезна кількість українців, які зважилися на цю процедуру, не розуміють, як треба готуватися до цього.А робити це потрібно неодмінно. Адже, дотримуючись простих правил, можна суттєво підвищити ефективність вакцини.

Лікар-імунолог Андрій Продеус розповів, як слід правильно готуватися до вакцинації: що не можна їсти і пити до і після.

Насамперед людині, яка зважилася на щеплення, потрібно відмовитися від вживання спиртних напоїв.

– Якщо ми п’ємо алкоголь, «офіцери імунітету» – лімфоцити не зможуть розпізнати вакцину та не дадуть команду на вироблення антитіл. Тому за 3 дні до вакцинації слід повністю відмовитися від алкоголю. І не вживати його протягом 3-5 днів, – каже медик.

Під забороною також є продукти, які можуть викликати алергічну реакцію. Наприклад, копченість, шоколад, полуниця, цитрусові, витримані сири. Короткочасна дієта без цих делікатесів допоможе якнайшвидшому виробленню антитіл і не буде побічних ефектів.

На думку лікаря, прислухатися до цієї поради особливо варто тим, хто має в медичній картці діагнози «астма» або «атопічний дерматит».

Як прискорити формування імунітету

Вплинути на цей процес можуть два важливі вітаміни – D і E. Якщо їх в організмі в достатку, то щеплення не принесе ускладнень і імунітет виробиться досить швидко.

Інша річ, якщо організм недоотримує важливі мікроелементи.

– Якщо у людини низький рівень вітаміну Д, вироблення антитіл після вакцинації буде у кілька разів нижчим. Рекордсмен за його змістом – печінка тріски. Люди з низьким рівнем вітаміну Е також гірше виробляють антитіла. Багато вітаміну Е – у олії зародків пшениці, – зазначив експерт.

Ще одна важлива умова ефективної вакцинації – спробувати нормалізувати свою вагу. Доведено, що у людей із надмірною вагою імунна відповідь на будь-яку вакцинацію гірша.

zdorovia.com.ua
Adblock
detector