Гороскоп на 25 сентября 2021 по картам Таро: все знаки зодиака

Лікар розповів, кому загрожує е-тромбоз

07.09.2021   22:00    809

Білоруський лікар Андрій Біловешкін, к. м. н., автор і ведучий навчальних семінарів із ресурсів здоров’я, розповідає про те, що нині модно додавати приставку «e» до слів для позначення їх цифрових аналогів, і науковці навіть ввели термін e-thrombosis (е-тромбоз) для позначення проблеми тромбів, пов’язаної насамперед із нерухомістю при використанні гаджетів.


Лікар нагадує, що тромби — це небезпечна і непомітна загроза. Загалом 25 % усіх смертей пов’язані з тромбоутворення. Хоч тромби частіше утворюються в ногах, але можуть потрапляти в легені (тромбоемболія легеневої артерії, в 25 % при великому тромбі раптова смерть), серце (інфаркт), мозок (інсульт), викликаючи важкі наслідки. Тромбоз вен нижніх кінцівок часто можна помітити, а ось тазовий застій або проблеми з глибокими венами не завжди помітні, але завдають багато неприємностей.


Это интересно:  Список ранніх ознак вікової далекозорості

Андрій Біловешкін розповідає про фактори ризику тромбозу, зокрема про класичну тріаду: застій крові, підвищена здатність крові до тромбоутворення, пошкодження стінки судин. Застій пов’язаний з ожирінням, нерухомістю, підвищена схильність до тромбоутворення може бути успадкована генетично або бути пов’язана з підвищенням рівня адреналіну, гомоцистеїну, прийомом гормональних контрацептивів і рядом інших факторів. Причиною пошкодження стінки судин часто є атеросклероз. Усі ці фактори об’єднуються в загальну «тромботичну готовність».

Що ж до е-тромбозу і непорушності, то, розповідає Андрій Біловешкін, науковці давно помітили, що постійна помірна (побутова) фізична активність — важливий фактор довголіття. І не тільки через вплив на метаболізм — вона важлива для профілактики тромбоутворення. Адже робота м’язів нижніх кінцівок важлива для забезпечення венозного повернення (т.зв. «м’язове серце»). Що менше працюють ноги, то сильніший застій.

Это интересно:  По стану волосся можливо дізнатися про серйозні проблеми зі здоров’ям

Науковці навіть описують «тромбоз мандрівника», «тромбоз геймера», «офісний тромбоз». Описано неодноразові випадки, коли геймери вмирали (від тромбоемболії легеневої артерії), отримували гострі тромбози ніг при тривалій грі. Поєднання непорушності, зневоднення та стресу (адреналін посилює згортання) провокує ці випадки. Інші причини непорушності: перельоти, подорожі, госпіталізації тощо. Науковці встановили, що кожні 2 години перегляду телевізора або використання комп’ютера вище за поріг в 2,5 години підвищували ризик тромбозу легеневої артерії на 40 %.

«Що робити? Рухайтеся, робіть перерви, частину роботи переносьте на ноги, сідайте відпочивати. Або регулярно закидайте ноги за стіл, а на зауваження пред’являйте сміливо цей пост. Це корисно не тільки для фігури, а й для вашої крові. А також регулярний сніданок, дієта, багата на речовини, що знижують згортання: омега-3 жирні кислоти, харчові саліцилати (ягоди, капуста тощо), флавоноїди, овочі, підтримання водного балансу — це допоможе мінімізувати ризики та почуватися чудово. Регулярна перевірка згортання крові (коагулограма) — це теж важлива частина діагностики, особливо якщо у вас є фактори ризику тромбозу», — радить лікар.

Это интересно:  Названі найкорисніші каші на сніданок

GreenPostAdblock
detector