Лікар розповів, коли не можна ігнорувати печію - Новости Ю

Лікар розповів, коли не можна ігнорувати печію

18.11.2021   21:20    534

Лікар розповів, у яких випадках печія говорить про наявність серйозних проблем зі шлунком

Печія завжди викликає неприємні відчуття. І у кожної людини, мабуть, є власний набір засобів та порад, як її усунути. Але треба розрізняти, чому виникло це відчуття тяжкості і печіння всередині. Іноді це почуття виникає навіть у здорових людей. Про це попереджає лікар-гастроентеролог Ірина Бережна.— Печія може бути і у здорових людей: коли людина переїла, різко нахилилася або у разі великого фізичного навантаження після їжі. Причиною може бути алергічна непереносимість якихось продуктів: від молока до м’яса чи пива. Якщо є алергічна складова, то організм намагається позбавитися агресивного впливу. Якщо ви з’їли дуже гострі продукти, наприклад, справжня тайська страва, може виникнути не просто печія, але навіть гострий біль та спазм, – пояснила лікарка.

Коли печія – сигнал до походу до лікаря

І все-таки досить часто неприємний симптом виникає, коли здоров’я сильно погіршилося. Зокрема, коли порушено роботу органів шлунково-кишкового тракту.

Першим приводом для занепокоєння має стати регулярність виникнення печії. Якщо вона мучить вас іноді без особливих видимих ​​причин, слід записатися до лікаря.

– Якщо печія виникла одноразово, треба просто проаналізувати свій раціон та зрозуміти, що призвело до хворобливих відчуттів. Але якщо печія виникає часто, не можна зволікати зі зверненням до фахівця. Це може бути поразка шлунка, дванадцятипалої кишки, підшлункової залози, розвиток панкреатиту. Треба розбиратися в тій проблемі, яка виникла, – наголосила гастроентеролог.

zdorovia.com.ua
Adblock
detector