Лікар розповіла, кому зелений чай протипоказаний - Новости Ю

Лікар розповіла, кому зелений чай протипоказаний

22.10.2021   23:20    1259

Напій, який всі звикли вважати корисним, насправді може загострити деякі хронічні захворювання

Для бадьорості і здоров’я

Зелений чай вважається одним з кращих тонізуючих напоїв. Він має антиоксидантну властивість і допомагає поліпшити роботу ендокринної системи. Більш того, американські вчені провели експеримент, в ході якого вдалося з’ясувати, що регулярне вживання зеленого чаю (не менше п’яти чашок в день) веде до збільшення тривалості життя.Здавалося б, все очевидно: пий цей напій і будеш здоровий. Однак, дієтолог Світлана Фус стверджує, що корисний чай далеко не всім.

Кому варто відмовитися від зеленого чаю?

У категорію підвищеного ризику входять вагітні жінки. За твердженням експерта, кофеїн перешкоджає засвоєнню фолієвої кислоти. А значить, для розвитку дитини в утробі матері можуть створитися не найсприятливіші умови.

З цієї ж причини (велика кількість таніну) тонізуючий напій варто уникати людям з глаукомою і гіпертонією. Будь-яке перевищення дози кофеїну може викликати нові ускладнення зі здоров’ям.

За словами Світлани Фус, занадто часте вживання зеленого чаю (тим більше повна заміна ним звичного чорного чаю) може викликати погіршення аналізу крові. При клінічному дослідженні виявиться недолік кальцію і магнію.

Крім цього, як стверджує експерт, танін здатний подразнювати слизову оболонку шлунка і викликати запальні процеси. Щоб не загострювати вже наявні проблеми зі здоров’ям, потрібно виключити зелений чай зі свого раціону тим, у кого є виразка шлунка, а також виразка або інші хвороби дванадцятипалої кишки.

Якщо відмовитися від улюбленого напою вам важко, можна поміняти звичку пити його відразу після їжі. Набагато менше шкоди він принесе, якщо пити напій через годину після завершення трапези.

А ось готувати заздалегідь улюблений напій не варто — в охолодженому стані він більш шкідливий, ніж теплий.

zdorovia.com.ua
Adblock
detector