Лікар назвав популярні аналізи, які не дозволяють поставити точний діагноз - Новости Ю

Лікар назвав популярні аналізи, які не дозволяють поставити точний діагноз

07.10.2021   23:00    411

Лікар сімейної практики Олександр Прокопчук розповідає про типового пацієнта, який просить дати направлення «на цукор і ще на шось, шо у вас безплатне є». Тому лікар вирішив скласти невеличкий список аналізів, популярних у пацієнтів, однак недостатніх для постановки коректного діагнозу.


  • На рентгенівському знімку не видно бронхіту. Лікар наголошує, що гострий бронхіт — це взагалі діагноз клінічний, тобто ставиться в медичному кабінеті без додаткових обстежень по типових скаргах і аускультації.
  • На УЗД органів черевної порожнини ознакою хронічного панкреатиту є кальцинати. Тобто якщо їх нема, то і діагнозу цього нема.
Это интересно:  Психологічне вигорання: як вчасно розпізнати його ознаки

«І взагалі у 90 причиною хронічного панкреатиту є хронічний алкоголізм!!!» — підкреслює Олександр Прокопчук.

  • Простого аналізу на глюкозу з пальця недостатньо для постановки діагнозу «цукровий діабет». Потрібна саме кров із вени. Окрім того, для коректного підбору цукрознижувальних препаратів і контролю лікування необхідно також глікований гемоглобін. Саме він є найбільш стабільним показником, на відміну від глюкози капілярної крові, говорить лікар.
  • Аналіз на загальний холестерин  це лише метод скринінгу. Скринінг — це масове охоплення обстеженням населення для виявлення пацієнтів із підозрою і подальшим дообстеженням. У випадку з холестерином таке дообстеження — ліпідограма. Тобто якщо загальний холестерин високий, то пацієнт потребує подальшого дообстеження, а вже потім призначення ліків, пояснює Олександр Прокопчук.
  • На звичайному рентгенівському знімку не видно кил (грижхребта. Рентгенолог бачить лише самі хребці та щілини між ними. А оцінити розмір, локалізацію та потенційну небезпеку кил можна лише за допомогою МРТ.
Это интересно:  Лікар розповів, як по нігтях визначити захворювання

Лікар стверджує, що список таких «обстежень для себе» можна продовжувати. Однак слід пам’ятати головне.


«Будь-яке обстеження несе вашому організму очікувані користь і  шкодуВід зайвої дірки у пальці чи вені, до високих доз опроміненняА тому призначати їх має винятково лікар і за показаннямиКожен діагноз має ЧІТКІ критерії постановкиякі знає лікар. Не займайтесь самопризначенням — і не будете лікуватись від хвороб, яких у вас немає», — запевняє Олександр Прокопчук.

Это интересно:  Лікар назвав найпоширеніший міф щодо користі молока

GreenPostAdblock
detector