«Квітка відродження»: у Славутичі висадили 200 кущів білих троянд в пам’ять про Прип’ять

27.04.2021   11:10    216


У Славутичі біля стели «Дружби народів» висадили 200 кущів білих троянд. Одночасно квіти висаджували і в центрі Прип’яті.

Источник: uainfo.org

Робили це колишні його жителі та ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС, бо саме такою, заквітчаною, вони і запам’ятали Прип’ять, повідомляє UAINFO.org з посиланняи на Суспільне.Новини.«Молодим, красивим, веселим, щасливим, квітучим містом. Все квітувало, особливо трояндова алея. Неперевершено», – згадує Оксана Голошубіна.

Это интересно:  «Євробачення»: український гурт Go_A вирушив у Роттердам

Оксана Голошубіна з матір’ю та Валентина Ретунська до евакуації жили по сусідству.

«В одному під’їзді жили. Вони жили на четвертому поверсі, а я – на п’ятому. Вулиця Лесі Українки, 22, квартира № 54. Ми дружили з дитинства», – розповіла Валентина Ретунська.

Усі втрьох вони працювали на ЧАЕС після аварії. Сьогодні вони разом з іншими жителями Прип’яті саджали білі троянди біля стели “Дружби народів” у Славутичі.

Это интересно:  В Україні випробували перші вітчизняні імітатори повітряної цілі – такі використовують в НАТО. ВІДЕО

За словами міського голови Славутича Юрія Фомічева, ідея виникла під час спілкування із колишніми жителями Прип’яті.

«Всі прип’ятчани, як один, кажуть: квітів було просто море. І переважно це троянди. Тобто – це було місто троянд», – зазначив Юрій Фомічев.

Загалом у Славутичі висадили 200 кущів білих троянд. У той самий час квіти висаджували у центрі самої Прип’яті. 25 квітня 1986 року, за день до аварії, у Прип’ять привезли 10 тисяч кущів троянд, які так і не посадили. Сьогодні білі троянди – символ відродження та подальшого розвитку як Славутича, так і самої зони відчуження, сказав Юрій Фомічев.

Это интересно:  У Києві шукають вибухівку в аеропорту: всі подробиці


Adblock
detector