Коли електромобілі стають «чистішими» за традиційні авто

29.06.2021   18:04    455

Екологічна «користь» електромобілів викликає дуже багато питань, адже і виробництво та експлуатація таких машин наносять значну шкоду довкіллю.

Источник: auto.24tv.ua


Як відомо, сам по собі електрокар не виробляє шкідливих викидів, проте за шкідливістю для навколишнього середовища він цілком порівнянний з бензиновим авто. Про це свідчать результати дослідження Reuters.

Читайте також: Австралійці навчились заправляти електромобілі, переробляючи людське лайно

Это интересно:  Невероятная история: как родились пневматические шины

Головним героєм дослідження став електромобіль Tesla Model 3. Під час дослідження враховувались тисячі параметрів: від типу металів в батареях електромобілів до кількості алюмінію і пластику в машині.


За словами Джарод Корі Келлі, головного аналітика Аргонської національної лабораторії в Чикаго, виробництво електромобілів генерує більше CO2, ніж випуск автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння. Основною причиною є енергозатратний видобуток і обробка елементів для тягових акумуляторів.

Это интересно:  Китайские автомобили обогнали Tesla по качеству

Наприклад, електрокар Tesla Model 3 експлуатується в США, де 23% електроенергії виробляються вугільними електростанціями. Його порівняли з Toyota Corolla з середньою витратою 7,1 л / 100 км. Ці легковики зрівняються за викидами вуглецю на пробігу в 21 725 кілометрів.

Якщо ж енергетична система країни майже повністю працює на вугіллі (наприклад, як в Китаї або Польщі), то доведеться проїхати аж 126 тисяч кілометрів, щоб досягти вуглецевого паритету з Toyota Corolla.Adblock
detector