Кокосова олія: користь чи шкода? - Новости Ю

Кокосова олія: користь чи шкода?

12.10.2021   11:20    601

Кокосова олія здобула свою популярність пару років тому багато в чому завдяки Instagram, де кожен другий блогер, який пропагує правильне харчування, щедро додавав цю ароматну олію собі в їжу. Сформувалася досить поширена думка про те, що олія кокоса корисна і навіть веде до зниження ваги і поліпшення здоров’я в цілому. Але чи так це насправді? У 2019 році вчені Американської кардіологічної асоціації провели дослідження, пов’язане з користю і шкодою кокосової олії, і ось що вони з’ясували, інформує Ukr.Media.

Это интересно:  Як зробити ранкову каву максимально корисною

На тлі інших рослинних олій кокосова виділяється за рахунок високого вмісту насичених жирів. Насичені жири, на відміну від ненасичених, дуже шкідливі для організму. Вони підвищують рівень холестерину і збільшують ризик виникнення серцево-судинних захворювань. Так ось, одна столова ложка кокосової олії містить 14 г насичених жирів (в салі і вершковому маслі і то менше), в той час як денна норма — не більше 13 г.


Що відбувається з організмом, якщо зловживати насиченими жирами? Якщо коротко, нічого хорошого. Рівень ліпопротеїнів низької щільності, (ЛПНЩ) або, простіше кажучи, «поганого холестерину», різко зростає, що тягне за собою ряд неприємних наслідків. ЛПНЩ може накопичуватися в артеріях, обмежуючи приплив крові до клітин організму. При регулярному надлишку насичених жирів, накопичені ЛПНЩ можуть закупорювати судини, ускладнюючи потік крові, що згодом може привести до серцевої недостатності і підвищити ризик виникнення інсульту.

Это интересно:  Названи овочі з найбільшою кількістю вітаміну C

Одним словом, кокосова олія користі для організму не несе абсолютно ніякої. Схуднути вона вам однозначно не допоможе, а ось негативні наслідки надасть — і набір ваги буде ще найбільш нешкідливим. Жири організму обов’язково потрібні, і відмовлятися від них не можна у жодному разі. Як і у випадку з вуглеводами, треба лише чітко розуміти, які жири вживати можна, а які не можна. З рослинних олій, наприклад, дієтологи рекомендують вибирати оливкову, рапсову або лляну. Так, приємного смаку і запаху кокосової олії вони не мають, зате організму принесуть тільки користь (якщо вживати їх знову ж в розумних кількостях).

Это интересно:  Названі симптоми в руках і ногах, що свідчать про високий холестерин

ukr.mediaAdblock
detector