Кілька порад для зміцнення кісток - Новости Ю

Кілька порад для зміцнення кісток

20.09.2021   08:40    973

Якщо ви бажаєте зміцнити кістки, то варто дотримуватись кількох порад.

Контролюйте рівень стресу


Врахуйте, що навіть незначний стрес підвищує ризик переломів. Якщо ж ви часто перебуваєте в стані підвищеної нервової напруги, ви ризикуєте заробити остеопороз раніше, ніж це могло б статися. Справа в тому, що для оновлення кісткової тканини потрібна участь двох видів клітин: остеобластів, що формують нову тканину, і остеокластів, що руйнують стару. Щільність кісток залежить від ефективності роботи тих і інших. При стресі наднирники починають виробляти гормон кортизол, який пригнічує активність остеобластів, знижуючи щільність кісток. Кісткова тканина ж руйнується в колишньому обсязі, що в результаті призводить до остеопорозу.


Это интересно:  Пізня вагітність може позитивно позначитися на тривалості життя жінки

Слідкуйте за раціоном

Здорове збалансоване харчування має велике значення для профілактики і лікування остеопорозу. Щоб уберегти себе від проблем з кістками, їжте більше продуктів, які містять кальцій — сиру, творогу, молока, а також зелень, кунжут. При цьому майте на увазі, що кальцій не засвоюється в організмі без вітаміну D, а значить, в меню має бути і жирна морська риба, яйця, субпродукти.

Займайтеся фітнесом

Фізична активність корисна не тільки м’язам, а й кісткам. Для профілактики проблем з кістковою системою підійдуть будь-які вправи, які вам подобаються. Важливо робити їх не від випадку до випадку, а постійно. При відсутності регулярної рухової активності, кальцій починає посилено вимиватися з кісток. Заняття спортом особливо важливі при остеопенії — зниженій щільності кісток — стані, яке передує остеопорозу. У цьому випадку в програмі повинні чергуватися силові вправи і кардионагрузки. Скласти грамотний план тренувань допоможе фахівець з лікувальної фізкультури.

Регулярно проходите спеціальні обстеження

Это интересно:  Експерти розповіли, звідки береться сонливість і як її перемогти

Спеціальні тести і аналізи потрібно робити всім жінкам після 45 років, а при поганій спадковості навіть раніше, починаючи з 30 років. Остеопороз часто віддається по материнській лінії. Тому, якщо у вашої бабусі чи мами були часті переломи або типові для остеопорозу переломи шийки стегна або променевої кістки, а також компресійні переломи тіл хребців, важливо стежити за кальцієвим обміном, регулярно проходячи обстеження.

Это интересно:  Несподіванні ефекти від використання зеленого чаю

До основних методів діагностики стану кісток відносяться: денситометрія, тести на мікроелементи, УЗД.

При необхідності лікар може призначити і ряд інших досліджень, наприклад біохімічні аналізи крові і сечі, рентген та ін.

zdorovia.com.uaAdblock
detector