Кардіолог розповів про користь душу для зниження тиску - Новости Ю

Кардіолог розповів про користь душу для зниження тиску

16.11.2021   06:00    1114

У деяких випадках прийняття душу знизить рівень тиску, що зашкалює, швидше звичних ліків

Більше половини жителів Землі страждають від регулярних стрибків артеріального тиску. Як правило, цьому сприяють різкі зміни погоди, зокрема зниження або підвищення атмосферного тиску. Про це завжди заздалегідь попереджають метеорологи.


Але передбачити можливі ускладнення зі здоров’ям можна і не покладаючись на сторонніх людей. Наприклад, чуйно прислухаючись до підказок свого організму.


Ледь помітили, що колір обличчя змінився і став рожевішим – поміряйте тиск. Відчуваєте, що стало несподівано жарко – отже, треба дістати тонометр і звірити покази. Вчасно відмічені ознаки підвищення тиску допоможуть уникнути серйозних проблем.

Порятунок – у душі

Кардіолог Юлія Маршинцева рекомендує людям, які часто страждають від підвищеного тиску, відмовитися від занадто гарячих ванн і натомість регулярно приймати прохолодний душ. А краще – контрастний.

За словами експерта, чергування теплого та холодного душу швидко поверне організму «робочий стан»: зменшить тиск.

Якщо напад трапився раптово в спортзалі, слід негайно припинити заняття і також вирушати в душ, для охолодження тіла.

— А якщо ви, наприклад, працюєте за комп’ютером, можна трохи відкинути крісло, прийнявши напівлежаче положення, і витягнути ноги, щоб вони не були зігнуті, — радить кардіолог.

Що треба пити при підвищеному тиску?

Щоб закріпити ефект, після прийому контрастного душу рекомендується прийняти напівлежаче положення і хоча б годину залишатися в такому стані. Попросіть близьких відкрити вікна, щоб повітря в кімнаті було свіжим і прохолодним.

Крім цього, заваріть та пийте трав’яні збори, рекомендовані гіпертонікам. Якщо таких наборів немає, то кардіолог радить запасти листям брусниці, які також ефективно допомагають знизити артеріальний тиск.

zdorovia.com.ua
Adblock
detector