Кардіолог радить, кому варто додатково приймати вітамін С - Новости Ю

Кардіолог радить, кому варто додатково приймати вітамін С

16.10.2021   00:40    603

Лікар-кардіолог Наталія Іванюк переконана, що, хоч скільки говори про важливість дотримання балансу вітамінів в організмі, ніколи ця інформація не перестане бути актуальною. Особливо зараз, у розпал осіннього авітамінозу, коли все, що ми накопичили за літо, потроху відходить. Тому Наталія Іванюк вирішила розповісти про вітамін С.


Симптоми його нестачі:

  • кровоточивість ясен,
  • тривале загоєння синців і подряпин на шкірі,
  • рясне випадання волосся,
  • висока частота захворюваності,
  • носові кровотечі.

Кардіолог пояснює, що це сигнали, щоби здати аналіз крові на перевірку кількості вітаміну С в організмі і почати його поповнювати. Але тут постає друге питання: як саме поповнювати.


«Їсти кілограмами апельсини та мандарини, звичайно, смачно і приємно, але не зовсім коректний варіант. Від такої кількості фруктів можуть виникнути проблеми в шлунково-кишковому тракті. Не дарма фармацевти розробили концентрацію вітамінів у спеціальних добавках і препаратах. Їх вибір величезний — нехай ваш лікар-терапевт порекомендує необхідну дозу і тривалість прийому. Особливу увагу звертаю тих, хто курить. Вам точно варто збільшити дозу в 1.5 рази — нікотин виводить вітамін С з організму», — підкреслює Наталія Іванюк.

Кардіолог також наголошує, що самолікування і самопризначення вітаміну С може привести до передозування (діарея, зневоднення, низький кров’яний тиск, часте сечовипускання). Окрім того, є ризик утворення каменів у нирках.

«Не буду вас далі лякати наслідками передозування. Скажу лише те, що вітамін С — перше, що вам варто однозначно посилити в вашому організмі!» — говорить лікар.

GreenPost
Adblock
detector