Кардіолог пояснив, як пити алкоголь без шкоди для здоров'я - Новости Ю

Кардіолог пояснив, як пити алкоголь без шкоди для здоров’я

23.10.2021   22:00    2093

Алкоголь здатний знизити ризик утворення тромбів, тільки якщо вживати його в помірних кількостях

Пити чи не пити?

Любителі випити часто говорять, що спиртні напої розширюють судини, навіть, мовляв, лікарі рекомендують. Противники спиртного доводять, що пити не можна взагалі, особливо, при тромбозі. Як завжди, істина десь посередині.


— Дійсно, алкоголь в невеликих або помірних кількостях розріджує кров, знижує ризик утворення тромбів. Але головне — помірність, а це дуже тонка грань, тому лікарі не рекомендують вживати алкоголь для захисту від тромбозу глибоких вен, — говорить кардіолог інституту серця і судин з США Джеймс Беккерман.


Скільки пити в мілілітрах ?

Експерт звертає увагу, що користь алкоголю для профілактики утворення згустків крові у венах може залежати від того, скільки ви наливаєте в свій стакан. Тому вживання алкоголю — це завжди болюче питання для лікарів, пацієнтів та їхніх родичів.

На питання, скільки спиртного можна випити для розрідження крові і запобігання тромбів, Джеймс Беккерман наводить результати дослідження, яке показало, що в порівнянні з непитущими людьми, у тих, хто випивав більше 85 мілілітрів спиртного в тиждень, ризик тромбозу глибоких вен був вище в два рази.

Знай міру

Він попереджає, що алкоголь стає вкрай небезпечним при прийомі розріджуючих кров антикоагулянтів. Справа в тому, що якщо печінка навантажена алкоголем, то їй ніколи розщеплювати ліки, а значить, рівень препарату в крові підвищується, що може привести до ризику кровотеч.

— Якщо ви страждаєте тромбозом, то, ймовірно, можна зрідка випивати в межах норми, але обов’язково треба поговорити зі своїм лікарем, — уклав Джеймс Беккерман.

zdorovia.com.ua
Adblock
detector