Як уникнути імпульсивних покупок

22.03.2021   15:38    26

Імпульсивні покупки здатні створити дірку в бюджеті кожної сім’ї. У той же час радість від зробленої покупки може легко змінитися роздратуванням, якщо куплена річ не приносить задоволення, або вона виявиться поганої якості. Захоплення проходить дуже швидко, річ закидається подалі, з очей геть. Так відбувається постійно, коли покупки роблять необдумано. Для того щоб покінчити з нескінченними розчаруваннями, психологи радять усім, хто схильний до імпульсивних витрат, завести особистий список бажань або, як зараз прийнято говорити, «забаганок», заглядаючи в нього кожен раз, як тільки в голові промайне думка порадувати себе черговою обновкою.
Але щоб такі думки приходили в голову все рідше, потрібно навчитися купувати тільки те, що необхідно. Попередньо підготуватися до походу за покупками допоможе Червоний Маркет каталог, в якому вже розписані всі діючі акційні пропозиції. Відправляючись в супермаркет за хлібом і пакетом молока, зовсім не обов’язково розважати себе прогулянкою по всіх відділах, розглядаючи товарний асортимент. Маркетологи давно вивчили і активно використовують різні хитрощі, здатні змусити покупця здійснювати покупки тих товарів, які магазин хоче продати. Хіба можна пройти повз привабливі написи червоного кольору: «Акція!», «Дві за ціною однієї!», «Купи і отримай бонус!». Всі ці прекрасні товари знаходяться на рівні очей покупця, в приміщенні звучить розслаблююча музика, а смачні запахи з усіх боків схиляють людину що прийшла за хлібом набрати цілий кошик акційних продуктів.

Это интересно:  Лучшие роллы и суши в Чернигове — рейтинг заведений

Повернувшисьдодому, вона з подивом виявляє, що в холодильнику вже лежить кілька пачок таких же снеків, п’ять шоколадних батончиків і нерозкрита упаковка з шинкою. Виклавши куплені продукти, наш герой заглиблюється в читання розсилок інтернет-магазину модного одягу. А там все те ж саме: «Тільки сьогодні! Акція! Гарячі знижки! Поспішайте встигнути!» Як же не поспішити. Або зараз, або ніколи! І ось зовсім швидко він стає щасливим володарем чорної футболки з кумедним принтом, 24-ої за рахунком в його гардеробі. Та й байдуже, що ті 23 футболки з іншими принтами, а ця — з собакою! А вона потрібна була?

Это интересно:  Лучшие роллы и суши в Чернигове — рейтинг заведений

Щоб це зрозуміти, є просте правило: з моменту появи бажання і до моменту здійснення покупки має пройти кілька днів, а краще всього тижнів. Якщо за цей час бажання розчиниться само собою, значить, воно було помилковим.

Правильний вибір

А як часто доводиться сумніватися у виборі тієї чи іншої моделі смартфона , сукні червоного або синього кольору, сервізу з метеликами або з їжачками? Якщо немає чіткої впевненості, який варіант є кращим, то, швидше за все, не потрібен жоден про що дуже гарно розповідають наші колеги з сайту Об’ява у своему матеріалі. Але навіть, якщо покупець повністю впевнений у власному виборі, то пройти завершальний тест на «потрібність нового смартфона» буде не зайвим. Взяти кредит в банку або віддати на дорогу обновку всю зарплату — дуже просте рішення, а ось чи зможе людина на цю покупку  накопичити грошей з нуля, відмовляючись від різних дрібниць і маленьких радощів, до яких вона звикла? Якщо не зможе, значить, покупка не є необхідною. І просто втамовує спрагу новизни, до якої схильна людська натура.

Это интересно:  Лучшие роллы и суши в Чернигове — рейтинг заведений

Але є досить прості методи, які здатні внести ефект новизни в його життя. Наприклад, можна скачати новий альбом улюбленого виконавця, прочитати нову книгу, подивитися новий фільм або приготувати страву, яке ніколи раніше не пробував. І все це — без шкоди для сімейного бюджету!

 
Adblock
detector