Головні ознаки запалення кишківника - Новости Ю

Головні ознаки запалення кишківника

16.09.2021   09:00    181

Як і будь-яка частина тіла, шлунково-кишковий тракт може страждати від наслідків хронічного запалення. Деякі дослідження показали, що воно є одним з ознак як хронологічного старіння, так і розвитку різних вікових захворювань


 

За словами лікаря Марсело Кампоса, нездорова слизова кишечника може мати великі тріщини або отвори, що дозволяє частково перевареній їжі і токсинам проникати в навколишні тканини і кров. В результаті виникає запалення і зміни в кишковій флорі. Розпізнати розвиток стану можна за кількома ознаками.


Это интересно:  Вживання м'яса може погіршувати стан серця

1. Непереносимість певних продуктів. У цьому випадку після їжі виникає здуття живота, гази і просто неприємне відчуття. Як зазначив лікар-дієтолог Джош Акс, найчастіше підвищується чутливість до молочних і борошняних продуктів, а також глютену.

2. Стрес і депресія. Учені з Гарвардської Медичної школи пояснили, що зв’язок між кишечником і мозком дійсно існує. Причому вона двостороння. Таким чином, розлад шлунка або кишечника може бути причиною або результатом занепокоєння, стресу або депресії.

3. Аутоімунні захворювання. У дослідженні, опублікованому в журналі Physiologic Reviews, був вивчений зв’язок між підвищеною проникністю кишечника і розвитком аутоімунних хвороб. В результаті вчені виявили, що більшу роль в роботі кишечника відіграє білок під назвою зонулін. «Коли тонко настроєний шлях зонуліна не регулюється, можуть виникати як кишкові, так і позакишкові аутоімунні, запальні розлади», — заявили вчені.

Это интересно:  Фахівці назвали фрукт, який сприяє зниженню артеріального тиску

4. Постійні проблеми зі шкірою. За словами лікарів, якщо навіть постійні візити до дерматолога і догляд за шкірою не допомагають позбутися від висипань, розацеа або екземи, це може бути ознакою запалення кишечника.

В той же час вчені відзначають, що дієта, збагачена клітковиною, може запобігти запальні процеси в кишечнику. Лікарі рекомендують збільшити в щоденному раціоні кількість овочів, фруктів, бобових і горіхів.

Это интересно:  Фахівці назвали дієту, яка може усунути ризик передчасної смертіAdblock
detector