Франція випустила на дороги автобус без водія (ВІДЕО)

07.12.2021   07:31    482

Франція стала першою країною Європи, де дозволили експлуатацію безпілотників без присутності оператора.

Источник: avtodream.org

Першим став автобус EasyMile EZ10, до нього всі автономні машини повинні були мати водія для контролю всіх процесів.

Ми звикли, що автономні транспортні засоби експлуатуються на спеціальних полігонах, або закритих трасах і завжди під наглядом оператора за кермом.


Французька компанія EasyMile отримала перший дозвіл на перевезення пасажирів по дорогах загального користування у Франції без водія.

Автономний мікроавтобус EasyMile EZ10 проходив випробування в більш ніж 400 місцях по всьому світу, включаючи кампус університету Мадрида. Але до цих пір ці випробування проводилися на приватних територіях або в строго контрольованих зонах з невеликим рухом транспорту.


З початку грудня EasyMile EZ10 почав перевезення студентів по медичному кампусу Oncopole в Тулузі (Франція). По ньому вільно пересуваються інші автомобілі, Мотоцикли, електросамокати та пішоходи. Автономний мікроавтобус EasyMile EZ10 курсує без водія з максимальною швидкістю в 40 км/год.

EasyMile EZ10 розрахований на перевезення 12 осіб. Компактний автобус забезпечили лідаром, GPS-трекером, вимірювачем відстані, камерами та датчиками, які генерують тривимірне зображення всього, що відбувається навколо них. Програмне забезпечення машини самостійно визначає, що робити, коли автобус бачить перешкоду, або стикається з непередбаченою подією.

Читайте також: Mercedes-AMG розробив «транспорт» для найменших

Нині EasyMile EZ10 оснащений автопілотом четвертого рівня. Автобус здатний пересуватися самостійно по заздалегідь прокладеному маршруту.
Adblock
detector