Федір Гречанінов про розвиток Oll.tv: Люди приходитимуть до тих, у кого є ексклюзив - Новости Ю

Федір Гречанінов про розвиток Oll.tv: Люди приходитимуть до тих, у кого є ексклюзив

19.10.2021   13:05    665

Під час дискусії, яка відбулася на зустрічі із партнерами та рекламодавцями «Час великих подій із Медіа Групою Україна», Павло Таяновський, директор зі стратегій і трансформацій Carat Ukraine, Федір Гречанінов, директор зі стратегії й розвитку бізнесу «Медіа Групи Україна», і директорка Oll.tv та Xtra TV Юлія Трибушна обговорили світові тренди ОТТ, розвиток українського середовища та прогнози на майбутнє.


Источник: delo.ua

Варто зазначити, що сервіс Oll.tv змінив айдентику, провів ребрендинг та значно розширив контентну складову. Крім того, долучився до створення власного серіалу «Зломовчання» і не планує на цьому зупинятися.


На початку дискусії Павло одразу зазначив, що все, що відбувається з Oll.tv зараз, вражає, особливо якість картинки, за яку сервіс наполегливо бореться.

Павло Таяновський: Oll.tv довгий час мав футбольне позиціонування. Але часи змінюються, сервіс змінюється і декларує досить амбітні плани на майбутнє. Яким зараз Oll.tv бачать глядачі й рекламодавці?

Юлія Трибушна: Oll.tv на початку був задуманий як футбольний сервіс і позиціонував себе саме так. Ми мали канали «Футбол 1/2/3», яких не було в інших платформ. Та приблизно рік тому ми інакше подивились на Oll.tv і вирішили запропонувати глядачеві набагато ширший продукт, включивши всі українські та закордонні телеканали, найкращі фільмові й серіальні бібліотеки.

Сьогодні на платформі Oll.tv ексклюзивно представлені серіали Амедіатеки (а це найкращі проєкти ShowTime, HBO, Sky та інші).

Наш головний меседж глядачеві: ОТТ — це просто більш зручний і сучасний спосіб споживання як звичного, так і нового медіаконтенту, з можливостями, яких у них не було раніше в порівнянні з традиційним способом споживання ТБ. Як, наприклад, можливість ставити на паузу, відкладене дивлення і багато інших сучасних цифрових функцій.

Федір Гречанінов: Нам дійсно стало затісно у футбольній ніші. Вона чудова, але, як будь-яка ніша, має свої обмеження. Щоб реалізувати наші амбіції на ринку, ми зрозуміли, що час виходити за межі футболу. Наприклад, у пакеті oll inclusive зараз немає каналів Футбол, але ми там зібрали найкращі серіали, фільми і шоу. І загорнули його в таку ціну, щоби продукт став насправді цікавим широкій аудиторії. Настає час, коли ОТТ — це не тільки для просунутих, зовсім скоро ОТТ як технологія домінуватиме на ринку споживання контенту.

Ми продовжимо інвестувати гроші у власний контент, і це буде інший контент, якого на ТБ немає. Перший приклад ви побачите незабаром — у грудні 2021-го — драматичний серіал «Зломовчання».

Павло Таяновський: Сама концепція платформ з’явилася не просто так, була розроблена ціла теоретична база. Так, головний редактор журналу Wired Кріс Андерсон 2004 року написав статтю «Довгий хвіст» (англ. Long tail), і з тих пір я великий фанат довгого хвоста. Довгий хвіст означає, що якби у виробника була можливість тримати на складі багато-багато різних речей, які потрібні різним людям, то кожна з цих речей продавалася б в невеликій кількості, але в цілому сума цього довгого хвоста була б у продажах і в прибутку набагато більше за бестселери, які він продає. Але поки все відбувалося в фізичному світі, це було малодоступним. І тільки поява інтернету дала можливість створювати такі платформи. ОТТ-майданчики можуть зберігати будь-яку кількість контенту, і за цим контентом будуть приходити люди. Хтось прийде за «метеликами», хтось за «восьминогами», а хтось за крикетом — і ось з них з усіх і набирається величезна кількість людей. І ось якщо зазирнути на 5 років уперед: яким ви бачите трафік, що йтиме на платформу, порівнюючи з трафіком найкрупніших телевізійних каналів?

Федір Гречанінов: Насправді, тут немає протиставлення. Чим українські платформи відрізняються від закордонних? У нас є і канали, і VOD-контент. А у закордонних здебільшого VOD-контент, та ще й власного виробництва.

На українських платформах левова частка дивлення припадає саме на телеканали. До речі, лідируюча позиція у канала «Україна».

Люди все більше будуть споживати VOD-контент, і, якщо говорити про 5 років, то ця цифра зросте приблизно до 40-50%. Все інше залишиться лінійним каналам, які люди дійсно люблять. Та й можливостей щодо виробництва контенту, звісно, більше у каналів.

Юлія Трибушна: Те, що люди не готові платити за контент в Україні, вважаю де в чому міфом. Зараз споживачі готові платити за той контент, який їм цікаво споживати. Але при цьому вони хочуть гарну картинку і зручність підключення. Іншими словами, вимагають якість і мають на це право.

Ексклюзиви будуть рулити, а власне виробництвоце найнадійніший ексклюзив. Федір Гречанінов, Oll.tv

Павло Таяновський: Netflix довгий час не показував статистику. І тільки недавно почав розкривати цифри. Oll. tv планує розкривати статистику?

Юлія Трибушна: Насправді, Netflix був змушений, з одного боку, відкрити статистику насамперед продакшенам, через конкуренцію на ринку. Бум виробництва контенту дає можливість продакшенам стати вибірковими щодо партнера/замовника.

Федір Гречанінов: Наразі ми відкриваємо статистику лише правовласникам. Та якщо весь український ринок вирішить розкрити цифри, ми підтримаємо цю ініціативу.

Павло Таяновськи : Чому ви вважаєте, що майбутнє платформсаме за власним контентом? Чому проста функція агрегатора вас не влаштовує?

Федір Гречанінов: Ми залишимось агрегатором (і ця модель в Україні, впевнений, буде домінуючою), але люди приходитимуть до тих, у кого є ексклюзив. Ексклюзиви будуть рулити, а власне виробництво — це найнадійніший ексклюзив.

Adblock
detector