Фахівець розповіла, як розпізнати інсульт - Новости Ю

Фахівець розповіла, як розпізнати інсульт

24.09.2021   16:40    633

Інсульт виникає, коли порушується кровопостачання мозку, що перешкоджає надходженню до органу кисню і поживних речовин. Цей стан є одним з найнебезпечніших для людини. Якщо вчасно не розпізнати інсульт і не звернутися в лікарню, наслідки можуть бути смертельними


Ознаки інсульту найчастіше включають в себе: проблеми з промовою і розумінням того, що говорять інші; параліч або оніміння обличчя, руки або ноги; раптова втрата або нечіткість зору, сильний головний біль. Крім цих симптомів, є ще один, який проявляється під час ходьби.


Симптом інсульту при ходьбі

Ранньою ознакою небезпечного захворювання може бути раптова втрата рівноваги при ходьбі. Людина може несподівано спіткнутися, втратити координацію. При цьому також можливо раптове запаморочення, повідомляє клініка Майо.

За словами Джен Анестад, куратора фізіотерапії в Центрі невідкладної реабілітації лікарні Святого Франциска, при більшості інсультів уражаються волокна, пов’язані з рухом: “Коли ви ставите ногу на підлогу, ви можете це відчути. Якщо ви не відчуваєте, де знаходиться ваша ступня в просторі, це тривожний симптом”.

Крім того, проблеми з балансом можуть бути ознакою транзиторної ішемічної атаки (ТІА), відомої як міні-інсульт. За даними CDC, в разі ТІА симптоми зникнуть через кілька хвилин, оскільки кровотік в мозок блокується тільки на короткий час. Однак це не означає, що можна ігнорувати цей симптом. CDC заявляє, що ТІА, ймовірно, є попереджуючою ознакою майбутнього інсульту і все одно вимагає медичної допомоги.

Що робити при підозрі на інсульт?

Обличчя. Попросіть людини посміхнутися. При інсульті одна сторона обличчя обвисає.

Руки. Попросіть людину підняти обидві руки. Якщо одна рука опускається або не може піднятися, варто бити тривогу.

Язик. Попросіть людину повторити просту фразу. При невиразній або дивній вимові можна судити про інсульт.

Якщо ви помітили будь-яку з перерахованих вище ознак, потрібно негайно викликати швидку допомогу.

wworld.com.ua
Adblock
detector