Фахівці знайшли зв'язок між ожирінням та погіршенням стану волосся - Новости Ю

Фахівці знайшли зв’язок між ожирінням та погіршенням стану волосся

06.10.2021   10:20    603

Це дослідження проливає світло на те, як органи нашого тіла втрачають свою функціональність через зайві кілограми.

Дослідники знайшли причину, через яку ожиріння призводить до потоншення волосся. Підсумки цієї наукової роботи публікує журнал Nature.


Встановлено, що стовбурові клітини у волосяних фолікулах мишей, які отримують харчування з високим вмістом жирів, поводяться інакше, ніж при стандартній дієті. Запальні сигнали в стовбурових клітинах пояснюють ці відмінності, що і сприяє потоншенню і випадінню волосся.


Это интересно:  Про що може свідчити тяга до солоної їжі

Отримані дані показують досить складний зв’язок між ожирінням і дисфункцією органів. Уже відомо, що великі об’єми зайвої ваги сприяють появі різних недуг, включаючи хвороби серця, діабет і навіть пухлини. Але не зовсім було зрозуміло, як саме органи нашого тіла втрачають свій функціонал через важке і тривале ожиріння.

Відповідь на це питання отримала група дослідників з Токійського медико-стоматологічного університету. Свої експерименти вони ставили на лабораторних мишах, які перебувають на різному типі харчування. Виявилося, що генетично індуковане ожиріння і дієта з високим вмістом жирів може викликати потоншення і випадіння волосся за рахунок виснаження стовбурових клітин волосяних фолікулів і певних запальних сигналів, які блокували регенерацію цих фолікулів.

zdorovia.com.uaAdblock
detector