Фахівці знайшли спосіб поліпшити здоров’я серця - Новости Ю

Фахівці знайшли спосіб поліпшити здоров’я серця

04.10.2021   23:20    673

Про користь фізичних вправ для здоров’я серцево-судинної системи говориться багато. Вчені з США і Японії провели нове дослідження, щоб зрозуміти, як впливають фізичні вправи на серцевий м’яз – міокард. Вони зосередилися на вивченні стану здоров’я при гіпертрофії лівого шлуночка (ЛШ) – поширеної патології, яка характеризується збільшенням товщини стінки і маси ЛШ.

Это интересно:  5 головних чинників довголіття назвала лікар

Результати дослідження були опубліковані в журналі Circulation. Як відзначають у своїй роботі дослідники, особи з такою гіпертрофією і підвищеними рівнями кардіальних біомаркерів в середньому віці мають підвищений ризик розвитку серцевої недостатності (СН) зі збереженою фракцією викиду (поширений варіант СН).


У дослідженні взяли участь 46 осіб. Частина з них протягом року займалася високоінтенсивними тренуваннями. 31 учасник дійшов до кінця дослідження. Середній вік учасників з тренувалася групи був 54 роки ±6 років.

Это интересно:  Перші ознаки низького рівня калію в організмі

Як показало обстеження, за рік у них на 21% збільшилася максимальне навантаження, а жорсткість міокарда ЛШ знизилася, в той час як в контрольній групі значущих змін не відбулося.

Таким чином, підсумовують вчені, фізичні вправи можуть забезпечити захист від майбутнього ризику серцевої недостатності.

ukrhealthAdblock
detector