Фахівці визначили оптимальний час для відходу до сну - Новости Ю

Фахівці визначили оптимальний час для відходу до сну

20.11.2021   16:40    1031

В організмі людини є 24-годинний внутрішній “годинник”, який називають циркадним ритмом. Він допомагають регулювати фізичне і розумове функціонування.

Британські вчені в ході дослідження, що тривало з 2006 по 2010 рік, прийшли до висновку, що оптимальний час для відходу до сну припадає на певний момент цього 24-годинного циклу. Відхилення можуть бути шкідливими для здоров’я. Результати дослідження були опубліковані в European Heart Journal-Digital Health, журналі Європейського товариства кардіологів (The European Society of Cardiology, ESC).У дослідженні взяли участь 88026 осіб у віці від 43 до 79 років, серед яких було 58% жінок і 42% чоловіків. Дані про початок сну і часу пробудження збиралися протягом семи днів за допомогою наручного акселерометра. Учасники також заповнювали анкети, оцінювалися їх спосіб життя, стан здоров’я та ін.

Протягом середнього періоду спостереження 5,7 років у 3172 учасників (3,6%) розвинулися серцево-судинні захворювання. Дослідники проаналізували зв’язок між цими хворобами і настанням сну після поправки на вік, стать, тривалість сну і його регулярність, хронотип (“сова” або “жайворонок”), шкідливі звички, індекс маси тіла, артеріальний тиск, рівень холестерину в крові, соціально-економічний статус та інші параметри.

Захворюваність виявилася найвищою у тих, хто засинав опівночі або пізніше. А найнижчою – у тих, хто робив це з 22:00 до 22:59. У порівнянні з ними ризик серцево-судинних захворювань у тих, хто засинав о 00:00 або пізніше був вище на 25%. У тих, хто засипав з 23:00 до 23:59, – на 12%. Відхід до сну до 22: 00 підвищував ризик на 24%, пише EurekAlert.

“Хоча ми не можемо зробити висновок про причинно-наслідковий зв’язок з нашого дослідження, результати показують, що ранній або пізній час відходу до сну може з більшою ймовірністю порушити біологічний годинник з несприятливими наслідками для здоров’я серцево – судинної системи”, – підсумовує один з авторів дослідження, доктор Девід Пленс з Університету Ексетера.

ukrhealth
Adblock
detector