Фахівці визначили нову причину ожиріння - Новости Ю

Фахівці визначили нову причину ожиріння

22.09.2021   10:20    904

Вчені з Університету Вірджинії ідентифікували 14 генів, які можуть викликати збільшення ваги, і три, які можуть цьому запобігти. Отримані дані відкривають новий підхід до лікування ожиріння.

Вчені зосередилися на вивченні черв’яків C. elegans, з якими у людей перетинається 70% генів. Як і люди вони можуть страждати ожирінням, якщо їх годувати надмірною кількістю цукру. Свою роботу вчені представили в журналі PLOS Genetics.

Это интересно:  Цей продукт знижує ризик смерті на 39%


Дослідники зробили з черв’яків модель ожиріння і виявили 14 генів, що викликають ожиріння, і три, які допомагають запобігти йому. Що цікаво, блокування трьох генів привело до збільшення тривалості життя і поліпшення нервово-рухової функції. Саме такі переваги розробники ліків сподіваються отримати від ліків.

Звичайно, до створення препарату треба пройти ще довгий шлях. Однак дослідники кажуть, що показники обнадіюють. Наприклад, блокування одного з відкритих генів у лабораторних мишей запобігло збільшенню ваги, поліпшило чутливість до інсуліну і знизило рівень цукру в крові.

Это интересно:  Як зробити ранкову каву максимально корисною

zdorovia.com.uaAdblock
detector