Фахівці виявили зв'язок тривалості сну з місячними циклами - Новости Ю

Фахівці виявили зв’язок тривалості сну з місячними циклами

07.10.2021   14:20    528

Американські нейробіологи виявили зв’язок тривалості сну з місячними циклами. Детальніше — читайте у матеріалі.

Протягом декількох місяців автори дослідження спостерігали за різними групами добровольців. Одну з них становили міські жителі, іншу — сільські. Причому представники останньої практично не мали необмежений доступ до електрики.Виявилося, що в міру наближення повного місяця учасники експерименту пізніше відходили до сну, а тривалість процесу засинання збільшилася. А при повному місяці час відпочинку досягав свого мінімуму.

Это интересно:  Фахівці назвали продукт, який треба частіше їсти

У свою чергу, шведські науковці представили детальне вивчення цього феномена. Вони з’ясували, що більш схильні до впливу місяця жителі сільської місцевості, причому представники чоловічої статі. В середньому, під час росту супутника, вони спали на 20 хвилин менше, якість відпочинку при цьому знижувався приблизно на 3,4%. Жінки ж у періоди повного місяця відпочивали менше на 12 хвилин.

Это интересно:  Яких продуктів слід уникати, якщо у вас СПКЯ

Відповідно до гіпотези вчених, такий ефект Місяця — результат еволюції. Так, як при збільшенні яскравості місячного світла, у наших предків була можливість продовжувати незавершені в денний час справи.Adblock
detector