Любовный гороскоп на неделю с 20 по 26 сентября 2021

Фахівці виявили зв’язок між ризиком деменції і впливом транспортного шуму

14.09.2021   19:20    485

Вплив транспортного шуму на стан здоров’я не вперше розглядається вченими. Відома, наприклад, його негативна роль у розвитку серцевих захворювань, діабету, ожиріння. Однак дані про те, як він впливає на схильність людей деменції, до сих пір були мізерними і невеликими.


Нове дослідження цієї проблеми, опубліковане в British Medical Journal (BMJ), представило аналіз даних, зібраних за 10 років спостережень. Вчені прийшли до висновку, що люди, які живуть в районах з високим рівнем транспортного шуму, піддаються набагато вищому ризику деменції (особливо хвороби Альцгеймера), в порівнянні з тими, хто живе в тихих районах.


Это интересно:  Лікарі пояснили, коли потрібно приймати вітамін D

Зокрема, дослідники вивчали зв’язок між тривалим впливом дорожнього (автомобільного) руху і шуму на залізницях в житлових приміщеннях і ризиком деменції у два мільйони дорослих віком старших 60 років, які проживають в Данії в період з 2004 по 2017 рік. Їх резюме говорить, що шумове забруднення навколишнього середовища, особливо у вигляді дорожнього руху, є серйозним ризиком в плані можливого розвитку деменції. Вплив шуму може привести до короткострокових порушень когнітивних функцій, особливо щодо здатності зосереджуватися і запам’ятовувати, підкреслюють автори проекту.

Это интересно:  Самое правильное время для употребления кофе назвал нутрициолог

Головним визначальним фактором ризику деменції є скоріше те, як людина сприймає цей шум, а не сам шум. Якщо людина сприймає звуки як докучливі, що заважають, дискомфортні, це може викликати стресову реакцію в організмі і привести до негативних наслідків для здоров’я, особливо в довгостроковій перспективі.

zdorovia.com.ua

Adblock
detector