Гороскоп на 22 сентября 2021 по картам Таро: все знаки зодиака

Фахівці виявили, які люди мають підвищену схильність до гіпертонії

12.09.2021   23:40    536

Хвороби ясен підвищують ймовірність появи гіпертонії у людей.

Вчені виявили підвищену схильність до гіпертонії у людей, які мають хвороби ясен. Хвороби ясен підвищують ймовірність появи гіпертонії у людей.


Згідно з новим дослідженням, опублікованим у журналі Hypertension, у дорослих з пародонтитом, важкою інфекцією ясен, артеріальний тиск може бути значно вищим, ніж у людей зі здоровими яснами, інформує Ukr.Media.


«Пацієнти з захворюваннями ясен часто звертаються з підвищеним кров’яним тиском, особливо за наявності активного запалення ясен або кровотечі з ясен, — сказала провідна авторка дослідження Єва Муньос Агілера, доктор медичних наук, старший науковий співробітник UCL Eastman Dental. — Підвищений артеріальний тиск зазвичай протікає безсимптомно, і багато людей можуть не знати, що вони схильні до підвищеного ризику розвитку серцево-судинних ускладнень. Ми прагнули дослідити зв’язок між важким періодонтитом і високим артеріальним тиском у здорових дорослих без підтвердженого діагнозу гіпертонії».

Это интересно:  Фахівці розповіли про ознаки на нігтях, які можуть бути симптомом меланоми

До проведення дослідження були залучені 250 дорослих з генералізованим важким пародонтитом (≥50 % зубів, виявлених з інфекцією ясен) та контрольна група з 250 дорослих, які не мали важкого захворювання ясен, усі з яких були у іншому здорові і не мали інших хронічних захворювань. Середній вік учасників становив 35 років, а 52,6 % з них становили жінки. Дослідження було проведене у співпраці з кафедрою стоматології Міжнародного університету Каталонії.

Дослідники виявили, що діагноз захворювання ясен був пов’язаний з більш високим ризиком розвитку гіпертонії незалежно від загальних факторів ризику розвитку серцево-судинних захворювань. Люди із захворюванням ясен удвічі частіше мали високі значення систолічного артеріального тиску — 140 мм рт. ст., порівняно з людьми зі здоровими яснами (14 % і 7 % відповідно). Дослідники також виявили:

Это интересно:  Чому краще уникати вживання свіжого та гарячого хліба, розповіли фахівці

Наявність активного запалення ясен (ідентифікованого за кровоточивістю ясен) була пов’язана з більш високим систолічним артеріальним тиском.
У учасників з пародонтитом спостерігалися підвищені рівні глюкози, ЛПНЩ («поганий» холестерин), С-реактивного білка і лейкоцитів, а також більш низькі рівні ЛПВЩ («гарний» холестерин) порівняно з контрольною групою.
Майже 50 % учасників із захворюванням ясен і 42 % контрольної групи мали значення артеріального тиску для діагнозу гіпертонії, визначені як <130/80 мм рт. ст.

aspekty.net

Adblock
detector