Фахівці виявили продукти, які зменшують ризик розвитку діабету - Новости Ю

Фахівці виявили продукти, які зменшують ризик розвитку діабету

24.11.2021   21:40    289

Діабет другого типу-це серйозне хронічне захворювання, яке розвивається в результаті неефективного використання організмом інсуліну (гормону, що регулює рівень цукру в крові). Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, такий тип діабету виникає в основному на тлі надмірної маси тіла і недостатньої фізичної активності.


До групи ризику входять люди з переддіабетом – це проміжний стан, коли організм вже не функціонує нормально, але порушення ще не досягло стадії хвороби. Через це в крові відзначається підвищений рівень цукру – основна ознака переддіабет.


Згідно з дослідженням, опублікованим в Nutrition Journal, люди з переддіабетом можуть зменшити ризик розвитку діабету другого типу, змінивши свій раціон. Всього в дослідженні взяли участь 639 осіб (50% жінки, середній вік 47,3 року), у яких спочатку був переддіабет.

Після майже дев’яти років спостереження з’ясувалося, що в порівнянні з людьми, які відносно стабільно вживали молочні продукти протягом трьох років, у тих, хто знизив споживання цих продуктів, був більш високий ризик розвитку діабету другого типу. А збільшення споживання знежирених молочних продуктів на 0,5 порції в день було пов’язано з більш низьким ризиком розвитку захворювання.

Також вчені прийшли до висновку, що у тих, хто збільшив споживання молока з низьким вмістом жиру і знежиреного йогурту, був нижчий ризик розвитку діабету другого типу. А заміна знежиреного молока і йогурту звичайним сиром, навпаки, була пов’язана з підвищенням ризику діабету другого типу.

На закінчення вчені відзначили, що знежирені молочні продукти можуть зіграти роль в профілактиці захворювання у пацієнтів з переддіабетом.

ukrhealth
Adblock
detector