Фахівці відповіли, чи варто повністю відмовлятися від цукру

27.11.2021   12:00    580

Занадто «солодке» життя підвищує ризик розвитку діабету, призводить до ожиріння, виникнення карієсу та інших неприємних наслідків. Але чи варто повністю відмовлятися від цукру і до чого призводять такі радикальні зміни в раціоні?

При спробах скоротити кількість цукру в харчуванні або повністю відмовитися від нього, на ранніх стадіях відмови від цукру люди нерідко стикаються з різними негативними побічними ефектами:


  • підвищена стомлюваність, безпричинні болі в м’язах;
  • стрибки апетиту, постійний потяг до солодкого;
  • різка зміна настрою, злість, тривожність, пригнічений стан.

У деяких випадках відзначається сплутаність свідомості.


Причина таких побічних ефектів криється в сахарозі, споживання якої підсилює вироблення дофаміну в мозку. Дофамін — гормон, який бере участь у «системі винагороди» мозку за будь-які дії, і викликає відчуття задоволення. Відмовившись від солодкого, людина знижує вироблення дофаміну, що спричиняє стрес і депресію, інформує Ukr.Media.

У людей, які не їдять солодке, істотно підвищується ризик захворювання артритом і тромбозом Уже науково доведено, що повне виключення цукру призводить до захворювань печінки та селезінки, погіршення роботи головного мозку. У людей, які відмовилися від цукру, з віком з’являються проблеми з пам’яттю.

Кому від цукру відмовлятися не варто

Попри шкідливість цукру, цілком відмовлятися від нього не варто. Проблема не в самому цукрі, а в його кількості.

Дієтологи рекомендують вживати не більше 25–30 грам цукру на добу, але згідно з дослідженнями, середня добова доза цукру становить 107 грамів (або 39 кг на рік). Організм просто не встигає «спалити» таку кількість енергії.

Глюкоза необхідна для нормального вуглеводного обміну та роботи мозку, тому не потрібно зовсім позбавляти організм «солоденького». Також, за словами дієтологів, деяким людям відмова від цукру не піде на користь. До них належать люди, які займаються важкою фізичною працею: шахтарі, металурги, будівельники і т. д, спортсмени, туристи під час походу.

GreenPost

Adblock
detector