Фахівці розповіли, як запобігти переломам взимку

05.12.2021   16:40    248

Із настанням зими знову актуальною стає тема переломів. Однак у багатьох випадках трагедії можна запобігти.

«Здоров’я суглобів» нагадує, що остеопороз — це хронічне захворювання, для якого характерна підвищена крихкість кісток і високий ризик переломів. Кісткова тканина за остеопорозу стає менш щільною, а кістки — настільки слабкими та тендітними, що ламаються навіть через невелику травму (наприклад, падіння або від удару).


Переломи хребців є одними з характерних переломів, пов’язаних з остеопорозом. Вони можуть виникати внаслідок падіння, невдалого повороту або нахилу тулуба і навіть кашлю. В деяких випадках перелом, або як його іноді називають — компресія, трапляється непомітно. Згодом у такої людини можуть розвиватися виражені зміни постави, в окремих випадках із розвитком «горба».


Отже, слід уникати навантажень, спрямованих уздовж осі хребта і згинання тулуба, підйому ваги.

  • Вага не має перевищувати 4,5 кг.
  • Підіймаючи вагу, необхідно присісти, взяти річ у руки та вставати разом із вантажем, намагаючись не згинати спини.
  • Переносити вантажі варто обома руками одночасно.
  • Для підтримки постави обирайте зручні меблі (висота стільця має бути на рівні колінного суглоба, а глибина — 2/3 стегна).
  • Для зменшення навантаження на хребет не залишайтеся надовго в одному положенні (сидячи або стоячи), частіше міняйте позу, рухайтеся.
  • Вдома активно використовуйте довгі ручки, що дають змогу не згинати спину (щітки, швабри, пилосос).
  • Взуватися слід сидячи, користуючись підставкою під ноги.

Окрім того, «Здоров’я суглобів» підкреслює, що повноцінне харчування та регулярні фізичні вправи — важливі для підтримки здоров’я кісток протягом життя.

GreenPost

Adblock
detector