Фахівці розповіли, як запобігти депресії

28.11.2021   23:20    614

Спеціальні когнітивно-поведінкові тренування, які дозволяють відновити режим дня та налагодити сон, запобігають депресії у людей похилого віку з безсонням. Такого висновку дійшли американські вчені.

Мова про когнітивно-поведінкові тренування, які навчають порятунку від шкідливих звичок і допомагають підготувати мозок і тіло до якісного нічного сну. Проведено перше дослідження, яке показало високий ефект лікування безсоння за допомогою стратегії поведінки, а не таблеток. Доведено, що ця терапія не лише відновлює нормальний режим дня, а й запобігає депресії у людей похилого віку.

Результати дослідження можна вважати дуже значними, адже депресія поширена не лише серед молоді, а й серед людей похилого віку. А вона пов’язана з підвищеним ризиком зниження когнітивних функцій, інвалідністю, суїцидами та смертністю від усіх причин. Численні дослідження демонстрували, що саме безсоння можна вважати основним фактором ризику розвитку депресій, а від 30% до 50% пенсіонерів скаржаться на депресію.Нинішнє дослідження проводили експерти з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі на чолі з доктором Майклом Ірвіном. Він підкреслює, що в рандомізованому клінічному дослідженні дорослі пацієнти, які отримували когнітивно-поведінкову терапію для боротьби з безсонням, вдвічі рідше страждали від депресій. Ці досягнення зберігалися протягом щонайменше трьох років, а ймовірність розвитку депресії зменшувалася на 83%.

zdorovia.com.ua

Adblock
detector