Фахівці розповіли про вплив алкоголю на розвиток раку - Новости Ю

Фахівці розповіли про вплив алкоголю на розвиток раку

20.09.2021   14:20    900

Вчені з’ясували, що 740 тисяч нових випадків онкологічних захворювань, зафіксованих в 2020 році, безпосередньо пов’язані з вживанням алкоголю. Про це повідомили в Міжнародному агентстві з вивчення раку (IARC).


За даними дослідження, опублікованого в журналі The Lancet Oncology, це приблизно 4% від всіх діагностованих за рік онкологічних захворювань в світі (понад три чверті цих випадків — чоловіки).


Это интересно:  Фахівці з’ясували, споживання яких продуктів продовжує життя

Як відомо, вживання спиртного викликає ушкодження ДНК через збільшення виробництва шкідливих хімічних речовин в організмі і впливає на вироблення гормонів, які сприяють розвитку раку.

Алкоголь також посилює канцерогенну дію інших шкідливих речовин, наприклад тютюну.

Фахівці з семи країн зіставили дані щодо споживання спиртних напоїв на людину в різних країнах світу в 2010 році і порівняли їх з кількістю онкологічних захворювань, виявлених в 2020 році.

За оцінками вчених, десять років — це час, необхідний для того, щоб алкоголь вплинув на розвиток раку.

Это интересно:  Врач назвал единственный способ справиться с похмельем

Аналіз показав, що найбільша кількість випадків раку пов’язана з надмірним вживанням спиртного. Однак навіть два напої на день привели до більш ніж 100 тисяч захворювань в 2020 році.

Найпоширеніші види онкології, пов’язані з алкоголем, — рак порожнини рота, глотки, гортані, стравоходу, товстої і прямої кишки, печінки і грудей.

Раніше у ВООЗ повідомили, що будь-яке зменшення споживання алкоголю знижує ризик розвитку онкологічних захворювань.

Это интересно:  Денна сонливість може бути ознакою серйозної хвороби

aspekty.netAdblock
detector