Фахівці розповіли про дієту MIND, яка знижує ризик розвитку деменції - Новости Ю

Фахівці розповіли про дієту MIND, яка знижує ризик розвитку деменції

27.09.2021   18:20    424

Дослідники з Медичного центру Університету Раша виявили, що дієта MIND може бути особливо корисною для літніх людей.

MIND поєднує в собі основи середземноморської дієти і дієти, спрямованої на боротьбу з гіпертонією (DASH). Попередні дослідження показали, що дієта MIND може знизити ризик розвитку деменції при хворобі Альцгеймера.


В рамках нового дослідження, яке було представлено в Journal of Alzheimer’s Disease, вчені встановили, що застосування дієти MIND в більш пізньому віці покращує когнітивні функції. Вчені простежили за 569 учасниками, які щороку проходили тестування на когнітивні тести і аналізи на наявність бляшок в мозку. Починаючи з 2004 року, учасники заповнювали харчові анкети, вказуючи як часто вони вживали продукти, згадані в переліку. Використовуючи ці відповіді, дослідники дали кожному учаснику оцінку дієти, наскільки вона була близька до MIND.


Это интересно:  Фахівці назвали найгірший спосіб кинути курити

«Ми виявили, що більш високий показник дієти MIND був пов’язаний з поліпшенням пам’яті і навичок мислення незалежно від патології хвороби Альцгеймера та інших поширених вікових патологій головного мозку. Схоже, що дієта має захисні властивості і може сприяти когнітивній стійкості у літніх людей», — розповідає доктор Клодіан Дхана, головний автор дослідження.

Это интересно:  Скільки чашок кави допустимо в день, пояснив невролог

zdorovia.com.uaAdblock
detector