Фахівці розповіли, чим небезпечне дотримання жирної дієти - Новости Ю

Фахівці розповіли, чим небезпечне дотримання жирної дієти

15.10.2021   17:00    589

Як стало відомо, нездорова дієта, що містить велику кількість жиру, може негативно вплинути на роботу внутрішнього біологічного годинника організму. Це порушить природні цикли, що може призвести до ожиріння і у довгостроковій перспективі викликати серйозні розлади, інформує Ukr.Media.


Нове дослідження показало, що коли лабораторних щурів годували їжею з високим вмістом жирів, то робота біологічного годинника у мозку порушувалася. Цей годинник зазвичай контролює відчуття ситості, а його порушення призводило до переїдання, і, як наслідок, до ожиріння. Результати цього дослідження опубліковані у The Journal of Physiology.


З 1975 року кількість пацієнтів з ожирінням у всьому світі зросла майже втричі. Лише в Англії 28 % людей дорослого віку мають ожиріння, а ще 36 % — надмірну вагу. Іншими словами, нормальна вага є менш ніж у половини дорослих жителів Туманного Альбіону. Ожиріння здатне призвести до цілого ряду інших хвороб, включаючи діабет другого типу, серцево-судинні розлади, а також деякі види раку.

Дослідження показало, що за наявності ожиріння добові ритми прийому їжі і вивільнення гормонів, що впливають на відчуття ситості і голоду, притупляються або зникають. Однак незрозуміло, чи є ці порушення у роботі центрів мозку, що контролюють апетит, причиною або результатом ожиріння. Польські дослідники спільно з вченими з Університету Брістоля підкреслюють, що мозок людини і щурів має спільні риси. Правда, власне дослідження проводилося на щурах, які є нічними тваринами. А у зв’язку з цим досі ще належить встановити, чи залежать зміни у біологічному годиннику від режиму відпочинку і активності людини.

ukr.media
Adblock
detector