Гороскоп на 17 сентября 2021 по картам Таро: все знаки зодиака

Фахівці пояснили, як діють гормони щитовидної залози

30.08.2021   06:00    442

Щитовидна залоза управляє станом всього організму за допомогою вироблюваних нею гормонів. Надлишок або нестача гормонів щитовидної залози може виявитися серйозним захворюванням. Як вони діють і в чому їх особливості?


Які гормони виробляє щитовидна залоза?

Отже, існує два основних гормону, трийодтиронін і тироксин, які виробляються щитовидкою. За допомогою них регулюється обмін речовин, загальний стан клітин і тканин організму. Якщо їх виробництво порушено, починаються зміни в організмі — від проблем з вагою до депресивного стану. Як надлишкове (гіпертіреозное) так і недостатнє (гіпотіреозное) стани можуть негативно впливати на настрій, сон, стан імунітету і вагу тіла. Трийодтиронин перетвориться в тканинах в тироксин тільки при нормальному стані організму. Ферменти для такого «перетворення» теж виробляє щитовидна залоза, тому однією з можливих проблем є нездатність органу виробляти потрібні ферменти. Трийодтиронин і тироксин — не єдині гормони щитовидної залози. Вона також виробляє кальцитонін, який регулює баланс кальцію в організмі, — його дія запобігає остеопорозу. Вироблення всіх цих гормонів залежить не тільки від щитовидної залози, але і від гіпоталамуса, контролюючого її діяльність. Саме гіпоталамус контролює рівень гормонів в крові.


Это интересно:  Чому огірки треба їсти щодня

Для чого потрібні гормони щитовидної залози?

Трийодтиронин і тироксин контролюють клітинні обмінні процеси, в тому числі спалювання жиру або нарощування м’язової маси. Таким чином, їх робота особливо важлива для тих, у кого є проблеми з надлишковою вагою. Гормони щитовидної залози також контролюють больові відчуття і відновлення м’язів, роботу мозку і нервової системи. Недолік гормонів викликає ряд симптомів, які можуть бути характерні і для інших захворювань, тому для своєчасного діагнозу важливо провести повний аналіз крові. Так чи інакше, якщо у вас з’явилася зайва вага, який важко скинути, ви постійно відчуваєте депресивний настрій і занепад сил, у вас знижена температура тіла і виникли проблеми з зволоженістю шкіри — це, можливо, гіпотиреоз. Аналіз крові в такому випадку повинен показати, що гормони щитовидної залози знижені, але підвищений холестерин і печінкові ферменти, високий вміст антитіл щитовидної залози. Схожі симптоми можуть бути викликані і гіпертіреозним станом. Така ситуація теж буде відображатися в аналізі крові, але зворотними даними.

Замість висновку

Это интересно:  Експерт назвав п’ять маловідомих факторів ризику облисіння

Таким чином, видно, що грамотне лікування повинно спиратися на якісну діагностику стану організму, визначальну всі причини виниклих неприємних симптомів. Раніше недостатні або надлишкові гормони щитовидної залози могли призвести до летального результату, та й зараз проблема залишається серйозною. Тому знати прояви захворювання важливо кожній людині, особливо якщо в родині вже були люди з проблемами щитовидної залози, адже багато недуг часто передаються на генетичному рівні.

Stylezhinki

Adblock
detector