Гороскоп на 16 сентября 2021 по картам Таро: все знаки зодиака

Фахівці пояснили, чому помідори повинні стати частиною вашого раціону

14.09.2021   15:40    173

Продовжуємо розповідь про користь сезонних продуктів, на черзі — помідори. Звичайно, в магазинах вони доступні цілий рік, але фахівці настійно рекомендують їсти помідори саме в сезон.

Природний процес дозрівання томатів, протягом якого вони накопичують в собі поживні речовини, тісно пов’язаний з порою року, температурою, рівнем вологості і ступенем освітленості. Створити в теплицях умови, «ідентичні натуральним», поки не представляється можливим, що не найкращим чином позначається на вітамінному і мінеральному складі фрукту (який в суспільній свідомості так майстерно маскується під овоч). Про те, чим же насправді так корисні помідори, читайте в нашому матеріалі, інформує Ukr.Media.Корисні властивості

Завдяки своєму багатому складу, помідори здатні забезпечити профілактику серцево-судинних захворювань. Лікопін — потужний природний антиоксидант, який в достатку міститься в томатах, допомагає нормалізувати (саме нормалізувати, а не підвищити або знизити, тому однаково добре допоможе людям з гіпер — і гіпотонією) артеріальний тиск, запобігає розвитку атеросклерозу, знижує рівень «поганого» холестерину і сприяє синтезу ЛПВЩ — «хорошого» холестерину. Фахівці рекомендують берегти серце змолоду і замислюватися про його здоров’я, навіть якщо зараз ніяких нездужань ви не відчуваєте.

Это интересно:  Жир потрібен для серця

Томати допомагають контролювати рівень цукру в крові, що в моменті забезпечує хороше самопочуття і захист від переїдань (різкі скачки цукру викликають вироблення гормону голоду — греліну), а в довгостроковій перспективі — профілактику цукрового діабету 2-го типу та інших хронічних захворювань.

Помідори — справжнє джерело вітаміну С — його тут значно більше ніж в лимонах. Цей вітамін важливий для росту і відновлення клітин тканин, ясен, кровоносних судин, кісток і зубів, сприяє засвоєнню організмом заліза і зміцнює імунітет. Завдяки своїм антиокислювальним і протизапальним властивостям, вітамін С бореться з вільними радикалами, захищає клітини від пошкоджень і здатний уповільнювати процеси старіння.

Это интересно:  Газоутворення може свідчити про правильне харчування

Крім того, регулярне вживання помідорів цілюще позначиться на стані вашої шкіри. Високий вміст каротиноїдів в м’якоті помідорів захищають шкіру від впливу UV-випромінювання широкого спектра, яке може стати причиною передчасного старіння, гіперпігментації і навіть розвитку меланоми. Звичайно, SPF-засоби томати не замінять, але додатковий захист забезпечити зможуть.

Крім сонця, на стан нашої шкіри безпосередньо впливає здоров’я травної системи, особливо мікробіома. Томати містять пристойну порцію клітковини, що робить їх незамінними продуктами для здоров’я шлунково-кишкового тракту. Вони покращують перистальтику кишечника, цілюще впливають на травлення, що відбивається не тільки на вашому самопочутті, але і на стані вашої шкіри.

Это интересно:  Дослідники назвали фактор, який збільшує ризик деменції

В якому вигляді найкорисніше вживати помідори

Неймовірно, але факт: помідори — одні з небагатьох продуктів, які стають кориснішими при термічній обробці. Цьому незвичайному явищу є дві причини. По-перше, помідори відносяться до сімейства пасльонових. Представники цього сімейства містять алкалоїд соланін. Він здатний чинити негативний вплив на перебіг цілого ряду процесів в організмі. Термічна обробка значно скорочує кількість соланіну в продукті.

А ось потужний природний антиоксидант лікопін, навпаки підвищує свою концентрацію при високих температурах. Тому власноруч приготований томатний соус, суп-пюре або просто запечені на грилі помідори принесуть вашому організму куди більш значну користь, ніж сирі.

aspekty.net

Adblock
detector