Фахівці пов'язали аспірин з серцевою недостатністю - Новости Ю

Фахівці пов’язали аспірин з серцевою недостатністю

29.11.2021   09:40    288

Застосування аспірину збільшує ризик розвитку серцевої недостатності у людей, які мають фактори ризику. Такого висновку дійшли дослідники з німецького Університету Фрейбурга.

Мільйони людей у ​​різних країнах світу приймають аспірин не тільки для боротьби з підвищеною температурою або болями, але і як антикоагулянт, тобто засоби для розрідження крові. Аспірин у цьому питанні виконує таку ж роль, як і варфарин, будучи набагато дешевшою його альтернативою. І ось тепер німецькі вчені дійшли висновку про те, що застосування аспірину може збільшити на 26% ризик розвитку серцевої недостатності у людей, які мають хоча б один сприятливий для цього фактор.До таких факторів дослідники відносять куріння, великі об’єми зайвої ваги, підвищений артеріальний тиск і атеросклероз, діабет і захворювання серця і судин. Проведено перше дослідження, яке довело, що люди з факторами ризику серцевої недостатності після прийому аспірину мають більший ризик захворіти. А це вкрай тривожний висновок з огляду на масштаб використання аспірину всім людством.

При цьому вплив аспірину на серцеву недостатність неоднозначний, а результати цього дослідження вимагають підтвердження. Необхідно в найкоротший термін прояснити потенційний зв’язок між аспірином та серцевою недостатністю. У дослідженні взяли участь понад 30 тисяч осіб із факторами ризику розвитку небезпечної хвороби. Всі вони були у віці від 40 років і старші і на момент початку дослідження не страждали на серцеву недостатність.

zdorovia.com.ua

Adblock
detector