Фахівці повідомили, що пробіотики не завжди є корисними - Новости Ю

Фахівці повідомили, що пробіотики не завжди є корисними

15.10.2021   21:40    703

Для деяких людей призначення пробіотиків може стати допоміжним засобом для відновлення мікрофлори кишківника після проходження лікування антибактеріальними препаратами. Але у деяких випадках ці БАДи можуть викликати загибель корисних мікроорганізмів, викликавши тим самим зміни у мікрофлорі, інформує Ukr.Media.


Дослідники з Інституту науки Вейцмана, Ізраїль, провели експеримент за участі добровольців, які не мали на початковому етапі дослідження проблем з кишківником. Одна група учасників отримувала добавки пробіотиків, а інша — плацебо. Подальше дослідження калу показало відсутність мікроорганізмів, які зазвичай містяться у кишківнику. Крім цього, були встановлені люди, у яких під впливом пробіотиків власна мікрофлора кишківника була повністю знищена. На відновлення нормальної мікрофлори у подальшому знадобилося понад 6 місяців.


«Отримані нами результати є досить тривожними. Адже багато людей, після лікування антибіотиками, намагаються поліпшити здоров’я мікрофлори кишківника за допомогою відомих і широко поширених БАДів. А замість бажаного результату отримують ще більше проблем з кишківником. Це підтверджує думку стосовно того, що один і той самий препарат з даної групи не може бути однаково корисним для усіх», — підсумували вчені.

ukr.media
Adblock
detector