Тип лікування має значення

Виявилося, що ризики для здоров’я залежить від багатьох чинників, зокрема від типу лікування раку. Найчастіше зверталися до лікарів пацієнти, які перенесли комбінацію променевої та хімієтерапії, а найрідше допомога була потрібна тим, кому знадобилася тільки операція.

Ризик серцево-судинних захворювань

Зокрема, пацієнти, які перемогли рак у ранньому віці, вже до 45 років уп’ятеро частіше звертаються до лікарів через проблеми із серцево-судинною системою у порівнянні з населенням загалом. У них також було набагато більше звернень за медичною допомогою у зв’язку з інфекційними захворюваннями, порушеннями імунної системи та новими онкозахворюваннями.

Інші захворювання

Вчені відзначили, що найбільш вразливі до серцево-судинного захворювання пацієнти, які пережили лейкоз та лімфому. Після лейкемії найчастішою проблемою виявилися діабет та ожиріння, що пов’язують із тривалим лікуванням стероїдами. Серед інших поширених наслідків онкозахворювань також виділяються психічні розлади. На думку дослідників уникнути цього допоможе комплексна (у тому числі психологічна) допомога таким людям.


healthy.24tv.ua