Гороскоп Павла Глобы на 17 сентября 2021: все знаки зодиака

Фахівці попереджають: використання антибіотиків може збільшити ризик розвитку раку

10.09.2021   22:00    274

Вчені виявили, що тривале використання антибіотиків може збільшити ризик розвитку колоректального раку протягом наступних 5-10 років через зміну мікробіоти кишечника.

До такого висновку фахівці прийшли після порівняльного дослідження 40 тис. випадків злоякісної пухлини, зареєстрованих шведськими вченими.


Згідно з дослідженням, опублікованим в Journal of the National Cancer Institute, люди, які приймали антибіотики більше шести місяців поспіль, мали на 17% вищий ризик розвитку раку висхідної ободової кишки.


Это интересно:  Данные по коронавирусу за сутки «взметнулись» к показателям февраля

“Результати показують, що існує безліч причин для обмеження прийому антибіотиків. Хоча часто така терапія необхідна і рятує життя, в разі менш серйозних захворювань, які можна вилікувати без антибіотиків, вони не тільки викликають розвиток резистентності бактерій, але, як показує це дослідження, можуть збільшити ризик раку товстої кишки в майбутньому”, – пояснила одна з авторів роботи Софія Харлід.

Это интересно:  Назван популярный продукт, который поможет снизить риск болезней сердца

Незважаючи на те, що під час дослідження були перевірені тільки пероральні препарати, Харлід зазначила, що внутрішньовенні ліки цього типу також можуть вплинути на мікробіоту кишечника.

lhealth.info

Adblock
detector