Фахівці попереджають, що стан нігтів може говорити про здоров'я людини - Новости Ю

Фахівці попереджають, що стан нігтів може говорити про здоров’я людини

27.10.2021   10:00    1472

Вам слід звернутися до лікаря і перевіритися на можливий цукровий діабет, якщо нігті на ногах постійно жовтіють. Детальніше — читайте у матеріалі.

Фахівці організації боротьби з діабетом Diabetes UK (Великобританія) нагадують, що стан нігтів може багато говорити про здоров’я людини. Зокрема, станом нігтів на ногах досвідчений лікар може допустити у пацієнта наявність такої проблеми як високий рівень цукру в крові, характерний для захворювання на діабет.Певні зміни в стані нігтів на ногах можуть бути попередженням про діабет 2 типу.

Експерти відзначають, що у деяких людей з діабетом нігті на ногах стають жовтими — подібна зміна є результатом того, що організм розщеплює цукор, і як це впливає на рівень колагену в нігтьових пластинах.

Крім того, через діабет людина стає схильна до грибкових інфекцій, включаючи оніхомікоз, який руйнує нігті. З’являючись як «побічний ефект» діабету, оніхомікоз може викликати пожовтіння, ламкість і випадання нігтьових пластин.

Якщо затверділий жовтий ніготь на нозі врізався в ногу, і виникла рана не загоюється, це може вказувати на бактеріальну інфекцію, здатну в кінцевому підсумку призвести до ампутації. Звертайтеся до лікаря, якщо помічаєте, що у вас постійно жовтіють нігті на ногах.

Іншими симптомами високого цукру в крові і можливого діабету є наступні зміни:

1. Стопи бувають дуже холодними або гарячими.
2. Пухирі або порізи, які ви бачите, не викликають відчутною болю.
3. Пошкодження на ногах виділяють неприємний запах.
4. На ногах, ступнях випадає волосся.
5. Ноги не потніють.
6. В ногах виникають неприємні відчуття у вигляді печіння, оніміння.

zdorovia.com.ua
Adblock
detector