Фахівці попередили про вплив кави на здоров'я нирок - Новости Ю

Фахівці попередили про вплив кави на здоров’я нирок

05.12.2021   08:20    843

Різна їжа та напої можуть впливати на здоров’я нирок. У одних випадках – позитивне, інших – негативне. Однак можливі біологічні механізми цього часто незрозумілі, вчені їх досліджують

Нове дослідження, опубліковане в листопаді в Клінічному журналі Американського товариства нефрологів, було присвячене метаболітам (продукти метаболізму будь-яких сполук) у сироватці крові, пов’язаним із вживанням кави. Вчені виявили 20 таких речовин. Три з них, як виявилося, також мали зв’язок із ймовірністю виникнення серйозної патології – хронічної хвороби нирок (ХХН).


Одне з них, глікохенодезоксихолева кислота, бере участь у первинному метаболізмі жовчних кислот і може сприятливо впливати на здоров’я нирок, вважають вчені. Два інші вважаються пов’язаними з вищим ризиком розвитку хронічної хвороби нирок.


«Ці сполуки також були пов’язані з курінням цигарок, що частково може пояснити, чому вони мають зв’язок з вищим ризиком захворювання нирок», — пояснює одна з авторів дослідження доктор Кейсі М. Ребхольц, магістр медицини та магістр охорони здоров’я. Але вченим ще належить продовжити дослідження та уточнити, наскільки зміни у дієті можуть допомогти у профілактиці ХХН.

zdorovia.com.ua

Adblock
detector