Фахівці перерахували корисні продукти при високому холестерині та для здоров'я серця - Новости Ю

Фахівці перерахували корисні продукти при високому холестерині та для здоров’я серця

24.11.2021   23:20    521

Вівсянка, авокадо та інші продукти можуть покращити показники холестерину у крові. А включення до раціону риби та горіхів допоможе зберегти здоров’я серця

Фахівці Клініки Мейо (Mayo Clinic) перерахували продукти, які слід включити до свого раціону.


Вівсянка та продукти з високим вмістом клітковини

Вівсянка містить розчинну клітковину, яка знижує рівень «поганого» холестерину. Розчинна клітковина також є у квасолі, брюссельській капусті, яблуках та грушах.


Риба та жирні кислоти омега-3

Жирна риба містить найвищий рівень омега-3. Вона допомагає знизити рівень тригліцеридів у крові та артеріальний тиск, а також зменшує ризик утворення тромбів. Жирні кислоти омега-3 не впливають безпосередньо на рівень холестерину. Однак через інші корисні властивості цих кислот медики рекомендують вживати як мінімум дві порції риби на тиждень.

Найвищий рівень омега-3 жирних кислот міститься в:

— скумбрії;
— оселедця;
— тунець;
— лососі;
— форелі.

Грецькі горіхи

У людей із серцевим нападом в анамнезі дієта з додаванням волоських горіхів може знизити ризик ускладнень, пов’язаних із серцем. Всі горіхи калорійні, тому зловживати не рекомендується. Горіхи можна додати в салат або їсти як закуску.

Авокадо

Авокадо – потужне джерело поживних речовин та мононенасичених жирних кислот. Дослідження показують, що додавання до раціону авокадо може покращити рівень холестерину у людей з надмірною вагою або ожирінням.

Інші зміни у раціоні

Щоб отримати максимальну користь від перерахованих продуктів, необхідно внести інші зміни як до раціону, так і в спосіб життя. Одна з найкорисніших змін – обмеження вживання насичених та трансжирів, які підвищують загальний рівень холестерину.

Насичені жири містяться у м’ясі, олії, сирі, жирних молочних продуктах. А трансжири часто присутні у печиві, крекерах та тістечках.

zdorovia.com.ua
Adblock
detector