Фахівці назвали три спеції для довголіття - Новости Ю

Фахівці назвали три спеції для довголіття

15.11.2021   08:20    628

Багато вчених пов’язують довголіття зі здоровим способом життя та правильним харчуванням. Однак коли справа стосується щоденного раціону, мало хто знає, що посилити користь страв можна за допомогою звичайних спецій. До одних із «найздоровіших» фахівці відносять три приправи


Куркума

За словами вчених, куркума має потужні антиоксиданти та протизапальні властивості. Дослідження, проведене фахівцями з Единбурзького університету та опубліковане в журналі Antioxidants & Redox Signaling journal, показало, що куркумін – основна речовина куркуми – діє проти вільних радикалів в організмі.


Крім того, було виявлено, що куркумін може вбивати ракові клітини. Наприклад, такого висновку дійшли вчені в ході дослідження, проведеного на мишах і опублікованого в журналі Cancer Letters. Дослідники з Онкологічного центру ім. М. Д. Андерсона Техаського університету виявили, що потенційна здатність куркуміну вбивати ракові клітини може бути корисною при розробці майбутніх ліків.

Кориця

Однією з найвідоміших переваг кориці є її здатність знижувати рівень цукру в крові та боротися з діабетом. Згідно з дослідженням, опублікованим на сайті PubMed, спеція знижує рівень глюкози в організмі натщесерце, рівень «поганого» холестерину і підвищує рівень «хорошого».

Багато досліджень показали, що кориця є потужною приправою, що потенційно знижує ризик розвитку раку. Згідно з науковою роботою 2010 року, опублікованою в журналі BMC, екстракт кориці може запобігати поширенню злоякісних клітин.

Шавлія

Дослідження, опубліковане в Journal of Clinical Pharmacy and Therapeutics, показало, що навіть невелика кількість екстракту шавлії може допомогти полегшити симптоми хвороби Альцгеймера легкого та середнього ступеня тяжкості. Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Agricultural and Food Chemistry, антиоксидантні сполуки, що містяться в шавлії, можуть нейтралізувати вільні радикали і запобігти окислювальному стресу в організмі.

zdorovia.com.ua
Adblock
detector